שתף קטע נבחר

צפו ב"דרקונית" של צה"ל: לירות בלי לצאת מהנגמ"ש

חטיבת הטכנולוגיה של זרוע היבשה מתקינה בימים אלה מערכת ממוחשבת שתאפשר ללוחמים לתפעל את המקלע מבלי לחשוף את עצמם. המערכת, שפותחה כלקח ממבצע צוק איתן, מותקנת על נגמ"שי "אכזריות" ו"פומה"

 

 

להפעיל את המקלע בלי לצאת מהנגמ"ש: בחטיבת הטכנולוגיה של זרוע היבשה החלו בחודשים האחרונים להתקין את מערכת האש הממוחשבת "דרקונית" על נגמ"שי ה"אכזרית", המשמשים היום חטיבות חי"ר בסדיר ובמילואים, ועל גבי המשוריינים הוותיקים של חיל ההנדסה הקרבית "פומה".

 

הדרקונית, מתוצרת "אלביט", דומה למערכת ה"קטלנית" הוותיקה יותר, ומאפשרת הפעלה של מקלע כבד על גבי גגו של הכלי המשוריין ישירות מתא הלוחמים, מבלי שהחייל או המפקד יצטרכו להוציא את גופם החוצה ולסכן את חייהם.

ה"דרקונית" על נגמ"ש צה"לי ()
ה"דרקונית" על נגמ"ש צה"לי

המערכת מופעלת ממחשב בתוך הנגמ"ש ()
המערכת מופעלת ממחשב בתוך הנגמ"ש

"תוך כמה שבועות נכשיר ונסמיך לוחמים להפעיל את הדרקונית מתוך תא הלחימה של המשוריין, באמצעות המחשב של המערכת וצגים", אמר ל-ynet קצין בכיר מזרוע היבשה. "האכזריוֹת (טנקים ישנים מגולחי צריח, י"ז) הוכיחו את עצמן מבחינת מיגון במהלך צוק איתן, ובקרוב הן יעברו שדרוגים וחידושים נוספים כמו החלפות מנועים, שיפור מערכת החשמל ומתיחת פנים לתא הלוחמים כדי להאריך את חייהן".

 

בחלקה החיצוני של מערכת הדרקונית מותקנות מצלמות כפולות ליום וללילה, וכן מכ"ם קטן שמזהה תנועות חשודות במרחב ומאפשר לכוח שבתוך המשוריין לנעול על חוליית מחבלים ולירות לעברה.

 

בנוסף, על הדרקונית מותקנת מערכת שמאפשרת סימון ודיוק מרביים על המטרה. מצלמות המערכת מזהות את האיומים ברזולוציה גבוהה, ברדיוס כמעט מלא סביב המשוריין, וכוח האש של המקלע יעיל עד לטווח של כ-1,500 מטר.

 

הדרקונית תהיה יעילה למשימות של ביטחון שוטף ולתמרון קרקעי, והתקנתה על המשוריינים הוותיקים מהווה בין היתר לקח מ"צוק איתן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים