שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לבנון: נחרים את המטוס שנחת בנתב"ג
  יממה לאחר שנחשף ב-ynet כי המטוס ועליו הכיתוב "Wings Of Lebanon" הגיע לנתב"ג, הודיעו הלבנונים כי לא יסכימו לקבל את אותו מטוס טורקי בשדה התעופה בביירות: "דרשנו שגם הלוגו יוסר"

  פרשת המטוס "הלבנוני" מסתעפת: יממה לאחר שמטוס נוסעים ועליו הכיתוב Wings Of Lebanon נחת בנתב"ג, והתברר מאוחר יותר כמטוס טורקי, הודיע מנכ"ל נמל התעופה הבינלאומי בביירות כי הלבנונים לא יסכימו לקבל את אותו מטוס בנמל התעופה על שם רפיק אל-חרירי בביירות. הלבנונים דרשו גם מהחברה הטורקית להסיר את הלוגו של החברה הלבנונית. הגעת "המטוס הלבנוני" לנתב"ג נחשפה ב-ynet ועוררה הדים רבים בארץ הארזים.

   

  המטוס והכיתוב Wings Of Lebanon, בנתב"ג (צילום: אסף זינגר) (צילום: אסף זינגר)
  המטוס והכיתוב Wings Of Lebanon, בנתב"ג(צילום: אסף זינגר)

  לאחר שבתחילה הגעת מטוס הבואינג 737 עוררה גל שמועות, התברר אתמול כי המטוס הגיע לישראל בטיסת צ'ארטר מאנטליה של חברת התעופה הטורקית טיילווינד איירליינס, שבדרך כלל שולחת לישראל מטוסים עם שמה. המטוס, בן 17 שנים, נרכש על ידי חברה אמריקנית ובהמשך החליף כמה בעלים, בהם גרמנים, טורקים ולבנונים.

   

  היום פרסם מנכ"ל נמל התעופה הבינלאומי בביירות, פאדי אל-חסן, הבהרה בנוגע לנחיתת המטוס "הלבנוני", שמהווה למעשה תגובה על הפרסומים בישראל. "השלטונות הלבנוניים או חברת התעופה הלבנונית אינם אחראים למה שקרה", אמר אל-חסן. על פי גרסתו, חברת התעופה הלבנונית "לבנון ווינגס" חכרה מטוס מאחת מחברות התעופה הטורקיות בשם "ווינד טייל", במסגרת הסכם בין הצדדים.

  הדיווח על המטוס בלבנון ()
  הדיווח על המטוס בלבנון


  אתמול חברת התעופה הלבנונית כבר הוציאה הודעה שבה נאמר: "הנהלת החברה הופתעה לגלות את הידיעה שנפוצה בחלק מכלי התקשורת על נחיתת מטוס לבנוני בנמל התעופה של האויב הישראלי "בן גוריון" ועליו הלוגו של החברה. דבר שעורר פליאה וגינוי מצד הנהלת החברה". בהודעה נאמר כי תכף ומיד הנהלת חברת התעופה הלבנונית יצרה קשר עם חברת התעופה הטורקית, גינתה את הנושא וביקשה הבהרות מדוע הלוגו של החברה הלבנונית הושאר על המטוס.

   

  החברה הלבנונית רואה בכך חריגה מהפרוצדורות שהוסכם עליהן בין שתי החברות וסיכון גדול לשיתוף הפעולה בין שתי החברות. "אנחנו מדגישים כי כל שיתוף פעולה או קשר עם האויב הישראלי הוא קו אדום ביחס לחברת "לבאנון ווינגס ועבור כל העובדים שלה. זה נכון גם לחברות התעופה הלבנוניות האחרות".

  המטוס המדובר, עם מספר רישום טורקי, המריא לטורקיה ב-27 באוגוסט כדי לבצע את פעולות התחזוקה הנדרשות, בהתאם ללוח הזמנים המוגדר. על כן חברת התעופה הטורקית סיפקה מטוס חלופי לחברת התעופה הלבנונית עד שפעולות התחזוקה יושלמו. התברר שאחרי שהסתיימו פעולות התחזוקה, החברה הטורקית השתמשה בו לטיסות שכר בין אנטליה לבין נתב"ג מבלי להוריד את הלוגו של החברה הלבנונית.

   

  לדברי אל-חסן, "רשות התעופה האזרחית הלבנונית כבר ביצעה את הצעדים הנחוצים בתיאום עם חברת התעופה הלבנונית כדי שלא לקבל יותר את מטוס התעופה הטורקי המדובר בנמל התעופה על שם רפיק אל-חרירי, ואף דרשה מהחברה להוריד את הלוגו של החברה הלבנונית מהמטוס המדובר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים