שתף קטע נבחר

אב שכול שם קץ לחייו מעל קבר בנו בהר הרצל

אביו של החלל, שנהרג בשנות ה-90 בלבנון, סבל בשנתיים האחרונות ממחלה סופנית. חבריו מספרים שהקדיש את חייו להנצחת בנו היחיד ולעתים אף היה ישן על הקבר בלילות. "מצבו הלך והחמיר, אבל לא חשבנו שזה מה שיקרה"

אב שכול שם אתמול (ו') קץ לחייו לאחר שירה בעצמו בבית הקברות הצבאי בהר הרצל מעל קבר בנו בחלקה הצבאית בשעות הצהריים. הבן נפל בשנות ה-90 בלבנון, ומאז נפילתו התמסר האב להנצחתו. בשנתיים האחרונות נאבק האב גם במחלת הסרטן.

 

אחד מחבריו של האב שהתאבד, סיפר כי הבן שנפל היה בנו היחיד. הוא הוסיף כי בחודשים האחרונים, בכל פעם שחש לא טוב הגיע האב להר הרצל וישן על הקבר כל הלילה, ובבוקר טען שהרגיש הרבה יותר טוב ושהדבר עדיף על טיפול רפואי.

 

הר הרצל, היום (צילום: מדברים תקשורת) (צילום: מדברים תקשורת)
הר הרצל, היום(צילום: מדברים תקשורת)
 (צילום: מדברים תקשורת) (צילום: מדברים תקשורת)
(צילום: מדברים תקשורת)
 

"הבן היה כל עולמו, ולאחר נפילתו הוא היה באבל תמידי", סיפר חבר נוסף, שמואל מניב. "האב עבר ליישוב קטן והקים שם גן על שם הבן. הוא תכנן להפוך את המקום לאתר ביקור לבתי ספר שבו ילמדו על מורשת ישראל. הוא דיבר רק על זה, אבל לא הצליח בכך למרות שזה היה חלומו. בשנתיים האחרונות הוא חלה בסרטן סופני, מצבו הלך והחמיר והוא היה הולך לישון מדי פעם על קבר הבן".

 

לדברי מניב, "הבן היה ספורטאי מצטיין, גבוה ונאה מאוד. הוא היה כל גאוותו. הבן התגייס לגולני לאחר שלחץ על הוריו לחתום לו על שירות קרבי בהיותו בן יחיד. במהלך השירות הוא נפל בעת תקרית של ירי דו-צדדי". חברו הטוב של האב סיפר עוד כי לפני כשלושה שבועות שוחחו. "הוא עדיין דיבר על אתר ההנצחה, לא חשבתי שזה מה שיקרה", אמר מניב. "יכול להיות שהייתה עוד הידרדרות במצבו. הוא אחד מהחברים הטובים ביותר שהיו לי, זה קשה מאוד".

 

לפני יותר מעשור ניהל האב מאבק משפטי להדחת קצינים שהיו מעורבים בתקרית הדו"צ שבה נפל בנו. בהמשך הוא ניהל מאבק נגד משרד הביטחון ושר הביטחון על רקע טענותיו לאי סיוע כלכלי למרות בקשות חוזרות ונשנות שלו. חבר נוסף מהיישוב שבו התגורר האב סיפר כי בתקופה האחרונה הוא ניהל מאבק ברשויות על סטטוס הקרקע להנצחת בנו. "אולי ההיתקלות שלו בבירוקרטיה הייתה ברקע ההחלטה שלו", אמר.


פורסם לראשונה 02/09/2016 17:01

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
החלקה הצבאית בהר הרצל
צילום: AP
מומלצים