שתף קטע נבחר

ליברמן: עובדים פלסטינים ייכנסו מעזה אם השקט יישמר

שר הביטחון אמר כי אינו פוסל שאחרי כמעט עשור, פועלים מעזה ישובו לעבוד בארץ. בפגישה עם ראשי רשויות בעוטף עזה הוסיף: "מעוניינים להפחית את סיר הלחץ ההומניטרי ברצועה, אך לא במחיר של סיכונים ביטחוניים"

 

 

שר הביטחון בביקור קודם בעוטף עזה (ארכיון) (צלום: רועי עידן) (צלום: רועי עידן)
שר הביטחון בביקור קודם בעוטף עזה (ארכיון)(צלום: רועי עידן)

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר היום (ג') כי אם השקט בעזה יישמר, "לא אתנגד לחידוש מתן האישורים לכניסת פועלים מהרצועה לישראל". את הדברים אמר השר בשיחה עם ראשי הרשויות בעוטף עזה. הם תומכים בפתיחת מעבר ארז לסחורות כדי להפחית את תנועת המשאיות הנעות בכביש 232 לכרם שלום, ואף תומכים במתן אישורי כניסה לפועלים מהרצועה, שיסייעו באזורי התעשייה בתחומם.

 

מאז עליית חמאס לשלטון בשנת 2007 פסק לחלוטין מתן אישורי העבודה בישראל לפלסטינים מרצועת עזה. ליברמן אמר בשיחה כי "ישראל מעוניינת להפחית ככל הניתן את סיר הלחץ ההומניטרי ברצועה, אך לא במחיר של סיכונים ביטחוניים".

מעט לאחר מכן התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו, המבקר בהולנד, לפיתוח בצד העזתי, ואמר כי הממשלה ההולנדית תסייע לישראל לשפר את אספקת המים והחשמל לתושבי רצועת עזה. נתניהו הוסיף כי סיעתו החליטה "לשפר את אספקת האנרגיה והמים, לרבות הנחת צינור גז". 

 

בשיחה של ליברמן עם ראשי הרשויות של עוטף עזה, הם העלו שורה של נושאים הקשורים לביטחון, בהם התקדמות פרויקט המכשול. במרכז השיחה עמד נושא מעבר הסחורות לרצועה, שמתבצע דרך מעבר כרם שלום. בעתיד, על פי התוכניות, הוא יתבצע גם דרך מעבר ארז. ליברמן אמר כי המעבר ייפתח תוך שנה וחצי. עוד אמר כי אם יימשך ירי הרקטות אל עבר יישובי עוטף עזה, צה"ל יגיב בעוצמה, כפי שאירע בפעם האחרונה.

 

זו הפעם הראשונה שליברמן נפגש עם ראשי הרשויות מעוטף עזה מאז נכנס לתפקידו. הפגישה נערכה על רקע בקשתם ונכח בה גם אלוף פיקוד הדרום, איל זמיר. ליברמן קיבל סקירה רחבה על התקדמות פרויקט המכשול שמרכזו המענה לאיום המנהרות.  

 

בפגישה נכחו ראש העיר שדרות אלון דוידי, ראש מועצת אשכול גדי ירקוני, ראש מועצת שער הנגב אלון שוסטר, ראש מועצת שדות נגב תמיר עידאן וראש מועצת חוף אשקלון יאיר פרג'ון. לדברי אחד מהם, "ליברמן מבין היטב את המצב השברירי בגבול, ומעוניין מאוד לשמור על ההרתעה של ישראל גם אם יידרש לתגובות עוצמתיות במידה של הפרת השקט. כלומר, הוא שומר על שיטת המקל והגזר, וכל זאת על מנת שתושבי הדרום יוכלו לנהל את שגרת חייהם בצורה הבטוחה ביותר. בנוסף, ליברמן גם מבין את צורכי האזור והבטיח לקדם נושאים מגוונים שהעלינו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
ליברמן באוגדת עזה (ארכיון)
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מומלצים