שתף קטע נבחר

תועדו מנפצים מראות של קטנוע בי-ם - והושעו ממג"ב

שני הלוחמים שתועדו בשבוע שעבר מנפצים מראות של קטנוע בעיר העתיקה הושעו מיחידתם. ל-ynet נודע כי השניים נחקרו באזהרה במח"ש ושוחררו בתנאים מגבילים

 

 

שני לוחמי מג"ב שתועדו מנפצים מראות של קטנוע בעיר העתיקה בירושלים הושעו מיחידתם. ל-ynet נודע כי השבוע הם נחקרו באזהרה במח"ש ושוחררו בתנאים מגבילים.

 

החקירה נפתחה בעקבות תיעוד שפורסם בynet בשבוע שעבר שבו נראו הלוחמים חובטים בקטנוע ושוברים את מראותיו. מפקד מחוז ירושלים, יורם הלוי, הורה לפצות את בעל הקטנוע בגין הנזקים זאת בהתאם לתוצאות הבדיקה במח"ש.

הקטנוע עם המראות המנופצות ()
הקטנוע עם המראות המנופצות

 

הלוחמים פעלו במקום במסגרת פעילות רחבה שנערכה למניעת יידויי אבנים באזור העיר העתיקה. במסגרת הפעילות נערכו בין היתר סריקות ומעצרים של חשודים ביידוי אבנים, ירי זיקוקים ופעולות עוינות אחרות.

 

נג'יב ג'מל, אחיו של בעל הקטנוע כאמל ג'מל, אמר ל-ynet כי "היו אירועים באזור שלנו. דפקו על דלת הבית, עשו בלאגן והתחילו לשבור את הקטנוע עם מקל".

לדבריו, הוא לא הגיש תלונה למח"ש מחוסר אמון. "לא מאמין שזה יעזור", אמר.

 

במג"ב מסרו בתגובה: "אנו רואים בחומרה את האירוע ומצרים עליו. מדובר בהתנהגות חריגה אשר אינה עולה בקנה אחד עם ההתנהגות המצופה מלוחמים בחיל. כל החומר הועבר למחלקה לחקירות שוטרים שפתחה בחקירת האירוע".

 

מעמותת עיר עמים נמסר: "אנחנו מברכים על הצעדים שננקטו נגד השוטרים". עם זאת, בעמותה מבקשים להדגיש "שמיגור תופעת אלימות מכוונת של שוטרים כלפי תושבי מזרח ירושלים תתאפשר רק בשינוי תפיסתי של משטרה, כך ששמירה על הביטחון בירושלים תכלול גם שמירה על שלומם, רכושם וכבודם של תושביה הפלסטינים. זאת, במקביל לשינוי מדיניות הממשלה כלפי מזרח ירושלים והסכסוך כולו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים