שתף קטע נבחר

סגל נגד סגל: אופנת סגל תובעת את אסי סגל מכיכר המדינה

אופנת סגל הוותיקה מרחוב העלייה בתל־אביב טוענת כי אסי סגל, בעלי חנות האופנה בכיכר המדינה, עשה שימוש בשם "אופנת סגל" בניגוד להסכם שחתם עליו. פרקליטו טוען בתגובה: מנסים לרכוב על גבי הצלחתו

בית־המשפט המחוזי בתל־אביב יצטרך בקרוב להכריע מי צודק: סגל או סגל. לבית המשפט הוגשה אתמול תביעה על 400,000 שקל נגד אסי סגל, בעלי חנות האופנה הידועה "אסי סגל" בכיכר המדינה בתל־אביב, המשרתת בין השאר ידוענים שונים. מגישת התביעה היא חברת "אופנת סגל" הוותיקה מרחוב העלייה בתל־אביב, שבמשך שנים נודעה כמי שהעסיקה כדורגלנים כפרזנטורים. אסי סגל הוא בנו של יהושע סגל, אחד משני האחים שייסדו את החברה.

 

אופנת סגל טוענת כי אסי סגל עשה שימוש בשמות "אופנת סגל" או "הלבשת סגל" בניגוד להסכם שחתם ב־2012. בתביעה מציינת החברה (באמצעות עו"ד סער גרשוני), כי ב־2014 רכשה את זכויותיהם של הבעלים המקוריים של "אופנת סגל" – חברת הלבשת סגל, י.י סגל, יהושע סגל ויעקב סגל – ואלה העבירו לידיה את כל סימני המסחר שהיו רשומים על שמם.

 

שנתיים קודם לכן, ב־2012, לפי התביעה, בעקבות מחלוקות משפטיות בין הבעלים המקוריים לאסי סגל, נחתם הסכם שמטרתו ליצור בידול בין עסקיהם. לפי ההסכם, אסי סגל יכול לעשות שימוש בשם "סגל" יחד עם השם "אסי", בתנאי שלא יהיה בכך כדי להטעות כאילו העסק קשור ל"אופנת סגל".

 

לטענת החברה, למרות ההסכם אסי סגל ממשיך להשתמש בשם "אופנת סגל". כך, נטען, שיווק את העסק שלו "כאילו הוא עסק של התובעת תוך שהוא מפרסם מבצע לכל עובדי סלקום בישראל ומזמין אותם לקבל הנחות בחנותו... כאשר הלוגו בו השתמש הוא של התובעת (אופנת סגל)". לדברי החברה, היא "נדהמת לגלות פעם אחר פעם כי אסי סגל בוחר להפר במודע קביעות ופסיקות של בית המשפט על מנת לרכוב על המוניטין של עסקי אופנת סגל".

 

טרם הוגש כתב הגנה. עו"ד רם ז'אן, ממשרד עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ ושות', המייצג את אסי סגל, מסר: "אופנת הגברים אסי סגל בכיכר המדינה בתל־אביב היא מותג בעל מוניטין רב ועצמאי. אסי סגל, על אף היותו דור שלישי למשפחת סגל הידועה שהפעילה בעבר את 'אפנת סגל', אינו מנסה לקשור עצמו לאפנת סגל שברחוב העלייה בדרום תל אביב.

 

"ההיפך הגמור הוא הנכון. התובעים מנסים באמצעות הגשת תביעת סרק לרכוב על גבי הצלחתו העסקית של מר סגל. מר סגל מאמין בלב שלם שהתביעה תידחה והתובעים יחויבו לשלם לו הוצאות נכבדות".

 

הידיעה פורסמה הבוקר במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים