שתף קטע נבחר

ח"כ גטאס תקף: "הדם שלנו מכסה את פרס". ח"כ חסון הגיב: "גועל וחרפה"

בזמן שהנשיא לשעבר נאבק על חייו, פרסם חבר הכנסת מהרשימה הערבית המשותפת פוסט תוקפני: "מבחינת התוצאות פרס הוא מי שהביא הכי הרבה נזק ושפע של אסונות לעם הפלסטיני ולעמים במדינות ערב". ח"כ שמולי: "גטאס איש קטן ועלוב"

 (צילום: דוברות בל"ד ) (צילום: דוברות בל
(צילום: דוברות בל"ד )
ח"כ באסל גטאס מהרשימה הערבית המשותפת תקף היום (ד') בחריפות את נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס, שנאבק על חייו לאחר שעבר אירוע מוחי. "בואו נזכור, לפחות במותו, את מהותו האמיתית כעריץ וכאחראי ישיר על פשעים ופשעי מלחמה שבוצעו נגדנו", כתב גטאס בעמוד הפייסבוק שלו. "על כן הדם שלנו מכסה אותו מכף רגל ועד ראש".

 

חבר הכנסת הערבי הוסיף וכתב: "האם סופו הבלתי נמנע של שמעון פרס מתקרב? אנחנו לא יודעים. לאיש יש שבע נשמות. אבל ללא ספק הוא נמצא בדרכו האחרונה. עלינו לזכור שהוא אחד מעמודי התווך היהירים של המפעל הציוני האימפריאליסטי ומפעל ההתנחלויות ואחד מהכי שפלים, אכזריים, קיצוניים וּותיקים ביותר מבחינת גילו ומבחינת התוצאות, מי שהביא הכי הרבה נזק ושפע של אסונות לעם הפלסטיני ולעמים במדינות ערב. זהו שמעון פרס שהצליח למרות כל התכונות האלו לגרום לו להצטייר כיונת שלום ואפילו קיבל פרס נובל לשלום".

הפוסט שפרסם גטאס בפייסבוק ()
הפוסט שפרסם גטאס בפייסבוק

 

"פרס לא היה מצליח להשיג זאת ללא הסיוע הישיר והעקיף והמכוון והלא מכוון שאנחנו הענקנו לנו במהלך חייו". ח"כ גטאס סיכם את דבריו כשכתב: "אל לנו למהר בסיוע לפסטיבל העצב והאובדן הקולקטיבי של השבט".

ח"כ יואל חסון (צילום: דנה קופל, "ידיעות אחרונות") (צילום: דנה קופל,
ח"כ יואל חסון(צילום: דנה קופל, "ידיעות אחרונות")
 

ח"כ איציק שמולי (צילום: חגי דקל ויוגב אטיאס) (צילום: חגי דקל ויוגב אטיאס)
ח"כ איציק שמולי(צילום: חגי דקל ויוגב אטיאס)
  

ח"כ יואל חסון מהמחנה הציוני יצא להגנתו של פרס ואמר בתגובה כי "לפני שבאסל גטאס פוצה את פיו והוגה את שמו של שמעון פרס, כדאי שניגש לבחון את תרומתו הכבירה לחברה הערבית בישראל ולמדינה בכלל. אדם שלא מגיע לכנסת אפילו כדי לחמם את הכיסא שלו, משום שהוא עסוק רק ברדיפה אחר פרובוקציות. אדם שמבצע הונאה על הציבור הערבי ישראלי, שאותו הוא נטש, ופועל ללא הרף לחיזוק גופי טרור פלסטיניים.

 

"מתי בפעם האחרונה פעל גטאס לקידום החינוך בחברה הערבית? מתי אי פעם דאג לנפגעי האלימות, להיעדר התשתיות הראויות או לתחבורה הציבורית הלקויה ביישובים הערביים? באסל גטאס הוא פסטיבל של גועל וחרפה, פסטיבל של פרובוקציות מרושעות ואובדן הבושה כלפי בוחריו. גם בעוד 300 שנות חיים גטאס לא יעשה טיפה אחת ממה שעשה פרס לטובת החברה הערבית".

 

גם ח"כ איציק שמולי מהמחנה הציוני תקף בחזרה: "גטאס איש קטן ועלוב שכל תרומתו לפוליטיקה מסתכמת בזריעת שנאה ומדון בין אנשים, תמיכה בטרור ופרובוקציות זולות לקידום עצמי. הוא לא ראוי בכלל להוציא את שמו של פרס מהפה".

 

סגן יו"ר הכנסת ח"כ מאיר כהן התייחס בחריפות לדברים: "באסל גאטס הוא נבלה ברשות הרבים. כך מתבטא עוכר ישראל שמבאיש את שמנו בעולם. אדם שחי ונהנה מפירות המדינה, חובט בה ללא הרף. ואם לא די בכך, הוא בוחר לגדף את אחד מסמלי השלום וההידברות הגדולים בעולם. אני מקווה שנמצא את הדרך להקיא מהפרלמנט שלנו אנשים כמו גאטס. נחמתי היא שהוא אינו מייצג את רובו הגדול של הציבור הערבי, אלא את הקיצונים השפלים שבהם. אני מצפה מח"כ איימן עודה, שיגנה את הדברים הללו. אני אספר לך, גאטס, שבהיותי שר הרווחה, זימן אותי פרס ללשכתו וביקש ממני להפנות משאבים גדולים למגזר הערבי. 'תדאג שלא יהיו ילד אחד רעב במגזר הערבי', הוא הפציר בי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
ח"כ באסל גטאס
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים