שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לומדים גמרא עם אסי, טוביה ופולקע: גם אתם יכולים להיות פוסקים
  איך אפשר להיות קפטן טוב - בלי להעליב? ולמה בתורה העדיפו להשתמש במילים יפות? כוכבי הילדים אסי, טוביה ופולקע מזמינים אתכם ללמוד גמרא, ולהתמודד על פרס שווה: אייפד

   

  צילום: ערוץ מאיר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אסי היה קפטן מצוין לקבוצתה כדורסל. אז למה הדיחו אותו? ולמה תמיד עדיף להשתמש בלשון נקייה – גם כשכועסים מאוד? אפילו התורה מקפידה על כך. אתם מוזמנים להיות פוסקי הלכה לרגע, ולהתמודד עם סוגיית שמירת השפה במסכת "פסחים". 

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>   

   

  הכירו את "תלמוד ישראלי", פרויקט לימוד ארצי המחבר בין העבר להווה, בין מקומות ואנשים, בין אירועים לחוויות, בין הערכים למסורת, בין ילדים להוריהם, בין בית הספר לקהילה, ובינינו לבין עצמנו.

   

  היכנסו לסרטונים הקודמים בסדרה:

   

  השבוע נכיר את עקיבא אריה ויס, שהיה פעיל ציוני, אדריכל ומתכנן ערים, יוזם ומייסד העיר העברית הראשונה, אחוזת בית, היא תל אביב. ויס נולד ברוסיה, שם גדל ולמד צורפות ואדריכלות. לאחר נישואיו עלה עם אשתו וילדיו לארץ ישראל והתיישב ביפו.

   

  כבר ביום עלייתו השתתף בוועדה של תושבי יפו, והציע למשתתפים לקנות יחד אדמה ולבנות עליה עיר עברית מודרנית - וכך היה. הצעתו התקבלה, הוקמה אגודת "אחוזת בית" שויס שימש בה כיושב הראש. לאחר שלוש שנים רצופות קשיים החלה הבנייה של העיר העברית הראשונה. שמה של העיר שונה בהמשך לתל אביב, על שם התרגום העברי לספרו של הרצל "אלטנוילנד".

   

  בסוף חייו החל וייס לפעול במטרה להקים עיר חדשה בנגב, אך הדבר לא עלה בידיו. תל אביב הייתה לעיר העברית הראשונה שהוקמה בארץ ישראל, ובאותן שנים הוקם גם התיכון העברי הראשון בעולם, הלא הוא גימנסיה הרצליה. מבנה הגימנסיה עמד ברחוב הרצל בתל אביב, ומכאן שמו "הרצליה". לפני מספר שנים, עקב מצבו הרעוע של המבנה הוא נהרס, ובניין חדש הוקם על שטחו.

   

  ילדים יקרים (וגם ההורים), אתם מוזמנים להוריד כאן את ערכת הלימוד , ולקרוא עם עצמכם או עם ההורים. בסופה – חידה שבועית שתזכה אחד מהפותרים באייפד.

   

  אנו נערכים במלוא המרץ לפתיחת שנת הלימודים הקרבה ובאה, מי מכם שמכיר בתי ספר אשר עדיין אינם חלק מלימוד פרויקט התלמוד הישראלי מוזמן בשמחה להפנות את מנהליהם ליצור קשר ולהצטרף למשפחת הלומדים הנרחבת דרך המייל הבא: inbalh@medison.co.il

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "לומדים גמרא עם אסי, טוביה ופולקע: גם אתם יכולים להיות פוסקים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים