שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שביתה בקריית הממשלה בת"א: "רוצים לצאת מוקדם בגלל עבודות הרכבת"
  העיצומים של עובדי שירות המדינה והנציגות במשרדים בקריית הממשלה בת"א נמשכים זה היום השלישי, כאשר אין קבלת קהל במשרדים ובגופים השונים. אסנת מתל אביב שהגיעה למקום סיפרה כי נאמר לה שהשביתה היא על רקע עבודות הרכבת הקלה שיוצרות פקקי תנועה. "כשהעיצומים יסתיימו, אנשים יישבו שם חמש שעות במקום שעה"

  כבר שלושה ימים ללא מענה: עובדי שירות המדינה ממשיכים היום (ה') לנקוט בעיצומים במסגרתם אין קבלת הקהל במשרדים בקריית הממשלה בת"א. לטענתם, הנהלות המשרדים נוקטות צעדים חד צדדיים הפוגעים בעובדים.

   

  אסנת מתל אביב הגיעה למשרדים וראתה כי הם סגורים: "הגעתי אתמול בבוקר למשרדי הממשלה כדי לרשום משכנתא, וראיתי שלט שהכול סגור. ביזבזתי זמן, וזו לא רק אני, כל האנשים שהגיעו". היא התלוננה בפני ynet על העומס שיווצר כאשר העיצומים יסתיימו: "כשהם יחזרו בסוף לעבודה, יגיעו החגים שכמעט ולא עובדים בהם - אנשים יישבו שם חמש שעות במקום שעה".  

   

  אסנת סיפרה כי כשהגיעה למקום נאמר לה כי העובדים שובתים על רקע העבודות של הרכבת הקלה, הסמוכות לקרייה שגורמות לפקקי תנועה: "בגלל העבודות של הרכבת הקלה, הם רוצים לצאת יותר מוקדם ולכן הם התחילו לשבות". 

   

   

  בקריית הממשלה מצויים משרדי ממשלה ונציגויות של גופים ממשלתיים נוספים, דוגמת מנהל מקרקעי ישראל ושירות התעסוקה. אזרחים רבים שהגיעו בימים האחרונים למקום כדי לבצע פעולות משפטיות או לקבל שירות מהמשרדים שונים, התאכזבו לגלות שעשו את הדרך לחינם.

   

  ועד העובדים בשירות המדינה, בתמיכת ההסתדרות, הכריז ביום שני האחרון על עיצומים, כמחאה על צעדים חד צדדיים בהם נוקטת הנהלת המשרדים.  

   

  אמש (ד') נמסר מההסתדרות כי העיצומים נמשכים בעקבות חוסר ההצלחה בפגישת המשא ומתן בין נציגי הנהלת המדינה וועד העובדים וההסתדרות. בהסתדרות הדגישו כי העיצומים צפויים להימשך ביום ראשון, אלא אם כן תמסר הודעה אחרת במהלך סוף השבוע.

   

  במהלך העיצומים, לא תתבצע קבלת קהל במשרדי הממשלה הבאים: משרד הפנים, הרשות לרישום אוכלוסין ומעברי הגבול, מנהל מקרקעי ישרל, משרדי רשות המיסים, משרדי השיכון, המשרד להגנת הסביבה, שירות התעסוקה ומשרד הכלכלה. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים