שתף קטע נבחר

ראש ה-FBI: כסו את מצלמות הרשת שלכם

ג'יימס קומי הודה כי הוא נוהג לכסות את מצלמות הרשת שלו בנייר דבק, וכי הוא מצפה מהציבור לעשות כמותו - "כדי שאנשים לא מורשים לא יוכלו לצפות בכם דרך המצלמה"

ראש ה-FBI בשלוש השנים האחרונות, ג'יימס קומי, הודה אתמול (רביעי) במהלך כנס של המרכז ללימודים אסטרטגיים ובינלאומיים (CSIS) כי הוא נוהג לכסות את מצלמות הרשת שלו בנייר דבק. "לועגים לי על הרבה דברים, וגם על זה", אמר, "אבל אני גם חושב שאנשים צריכים לנעול את דלתות המכונית שלהם, את דלת הבית, ולהפעיל אזעקה אם יש. אני משתמש במערכת אזעקה, ואני לא חושב שזה מוזר שראש ה-FBI מוטרד גם מנושאים של ביטחון אישי".

 

 

 

 

במהלך דיון שעסק בנושא האינטרנט של הדברים (IOT), הפציר קומי בציבור האמריקני לקחת אחריות על בטחונו האישי בכל הנוגע לשימושים מקוונים, ובהם כאמור הנושא של מצלמות רשת. "יש כמה דברים שהגיוני לעשות על מנת לשמור על ביטחון אישי", אמר קומי, "וכיסוי מצלמות הוא אחד מהם".

 

בנוסף הצהיר כי הנוהל של כיסוי מצלמות הוא עניין שבשגרה במשרדי ה-FBI ובמשרדים ממשלתיים אחרים. "מעל לכל מצלמת רשת יש כיסוי פלסטיק קטן", סיפר, "אנחנו נוהגים כך על מנת שאנשים ללא הרשאה לא יוכלו להביט דרך המצלמה, זה דבר חיובי בסך הכל".

 

רבים רואים בהצהרה של קומי אירונית למדי, מאחר והוא עסק מוקדם יותר השנה במאבק מול חברת אפל, בדרישה לקבל גישה למידע שאוחסן במכשיר האייפון של אחד המעורבים במתקפת הטרור בסן ברנרדינו קליפורניה בשנת 2015. מהלך כזה נתפס כהפרה של פרטיות דיגיטלית.  

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים