שתף קטע נבחר

יש פרצה בטיעון הפרצה. פרצה מסוכנת

"אולי היא השתכרה על בר פעם אחת ומישהו יעיד על כך? אולי היא לבשה שמלת מיני או מחשוף? בפשעי מין האשמת הקורבן יעילה ושכיחה כל-כך. הטיעון הכי חזק שאיכשהו עובד בצורה היעילה ביותר על התודעה הציבורית הוא - 'הפרצה קוראת לגנב'". שני שטלריד, מסייעת לנפגעי תקיפה מינית, משתפת

הדבר הראשון שלומד עורך דין שמייצג עבריין מין הוא קעקוע המתלוננת.

 

צריבת חפותה, תמימותה, נפשה, גופה.

 

לקעקע על מצח המתלוננת כמה שיותר אותיות ארגמן, כדי שיקרו אחד משני הדברים הבאים: או שהיא תישבר עוד לפני המשפט - העומס הנפשי והרגשי שאנחנו נביא אל מפתנה יהיה כל-כך כבד שהיא לא תוכל לשאת אותו - או שלפחות נגדיל לעצמנו סיכוי לנצחון בבית המשפט על ידי פקפוק בתמימותה, מילתה או עברה המיני.

 

אם מדובר בנאשם בעל ממון או כוח, מסע ההכפשות הוא כפול ומכופל והוא יהפוך להיות ציבורי יותר ככל שיהיה צהוב יותר. וככל שיהפוך גדול יותר, כך הסיכוי לשחרר עבריין מין חזרה לרחובות גדול יותר.

 

לטורים הקודמים של שני:

"ידעתי שהוא נמשך אלי ובכל זאת הלכתי"

לא סתם מדברים על אונס כמשהו לכל החיים

והשנה, ילמדו את ילדינו מיומנויות חיים?

#אין_חסינות_למדים. קמפיין חדש יוצא לדרך

"במקום להושיע, הם בעצמם הפוגעים"

 

צליבת הקורבן שגרתית כל-כך במה שקשור בעבריינות מין, שזה נראה כאילו עם שלם מחכה לרפש שייצא על מישהי שהעזה בכלל להיחשף. אם היא התלוננה על עבירת מין, בואו נבדוק אם חס וחלילה, היא ידועה כמישהי "בליינית". בואו נבדוק את עברה המיני וננסה להוכיח על ידו כמה היא "מופקרת", שזה לא ממש יפתיע אף אחד.

 


מי מחליט עבור עבריין המין מהי הפירצה החביבה עליו, אם לא הוא?

 

אולי היא השתכרה על בר פעם אחת ומישהו יעיד על כך? אולי היא לבשה שמלת מיני או מחשוף? בפשעי מין האשמת הקורבן יעילה ושכיחה כל-כך. הטיעון הכי חזק שאיכשהו עובד בצורה היעילה ביותר על התודעה הציבורית הוא - "הפרצה קוראת לגנב".

 

כשמשתמשים בטיעון "הפרצה קוראת לגנב" בהקשר של עבירות מין, מאמתלים את עבירת המין. מעודדים אותה. מסירים אחריות מהפושע הארור. עוזרים לו לפגום באמינות המתלוננת ובכך, מסייעים לו בהסתרת או הקטנת חומרת פשעו. כשמדברים על פרצה בגדר של פרדס דרכה עובר גנב, הוא עדיין ישלם על פשעיו באם ייתפס. בהקשר של פגיעות מיניות - הטיעון הזה מסוכן.

 

מי בכלל החליט מהי פרצה? מי מחליט על מימדיה או אורכה?

כי אם מתייחסים לעור חשוף כתירוץ למגע לא מוזמן, כפרצה הקוראת לגנב, אז איפה הגבול? אורך החצאית? מי בכלל החליט מהי פרצה? מי מחליט על מימדיה או אורכה? קוטרה או רוחבה? מי החליט מהו גודלה? מי מחליט עבור עבריין המין מהי הפרצה החביבה עליו, אם לא הוא? יש פרצה בטיעון הפרצה. פרצה מסוכנת.

 

אולי אותו "גנב" הוא גנב נשמה וגוף שפרצה מבחינתו זה העור החשוף של כף רגלו של הילד בן ה-7 בפיג'מה? אולי הוא בכלל כזה שפרצה מבחינתו היא פיסת העור הגלויה בין פאת החרדית לצווארה?

 

אולי בכלל זה גנב כזה שפירצה עבורו זה החור במכנס הטרנינג האחיינית שלו? אולי הוא כזה שהפרצה אותה הוא שומע הכי חזק היא בכלל אוזן חשופה? שנלך עם כיסויי אזניים כולנו מעכשיו?

 

חיפוש פרוצה, פרצה וכל ערך אנושי מוסרי כזה או אחר שאפשר לפרוץ ולרמוס למען מטרה "נעלה" כמו הכפשת המתלוננת מוגש כשירות למען עבריין המין. כל סיפוק אמתלה שכזו, שאינה עניינית כלל וכלל לפשע, שאינה עוסקת בפשע המדובר, שכל מטרתה הוא צריבת העור של אותה מתלוננת מגדיל את הסיכוי לשחרר לחופשי עוד עבריין מין. אולי צריך לזכור שאותו אחד שפשע באותה זו עם הפרצה, יחפש לעצמו את הפרצה הבאה.

 

אל לנו לשכוח ש"פרצה" לא קוראת לכל אדם. היא קוראת לגנב בלבד. הרי המשפט הזה הוא כמו הודאה באשמה. אם לא היית פושע, לא היית שומע את קריאתה.

 

  • שני שטלריד, אמא של עמית וטל. לאחר שחשפה בתקשורת את סיפור האונס האישי שלה והשיקה את ״קמפיין האותיות״, ו״לא לבושה״, היא הקימה את עמותת ״אות הזדהות למען נפגעי תקיפה מינית״ ומאז היא פעילה במאבק נגד תקיפות מיניות, תוך ליווי מאות נפגעים והעברת הרצאות בנושא.

 

  • להזמנת הרצאה היכנסו לעמוד הפייסבוק או שלחו מייל ל: shtalryd74@gmail.com .

 

  • מעבר לקווי הטלפון של מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית ממתינות מתנדבות לנשים ומתנדבים לגברים, להקשיב ולשוחח באנונימיות מוחלטת. אתם לא לבד. התקשרו 1202 לקווי סיוע לנפגעות תקיפה מינית ו-1203 לנפגעי תקיפה מינית. 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
כאילו עם שלם מחכה לרפש שייצא על מישהי שהעזה בכלל להיחשף
צילום: shutterstock
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים