שתף קטע נבחר

משפט אזריה: שני קציני מטה יעידו מטעם החייל

קצין מודיעין וקצין הנדסה, שאחראי גם על תחום החבלה, יעידו מחר מטעם ההגנה במשפטו של החייל שמואשם בהרג מחבל מנוטרל. על הפרק: ההתרעה הממוקדת לפיגוע משולב של חמאס שהייתה אז בגזרת חברון ואיום המטענים

אלאור אזריה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אלאור אזריה(צילום: מוטי קמחי)

קצינים לובשי מדים שוב יעידו מטעם אלאור אזריה – והפעם מהחטיבה המרחבית: שני קציני מטה בדרגת סרן ורב-סרן מאוגדת איו"ש, קצין מודיעין וקצין הנדסה האחראי גם על תחום החבלה, יעידו מחר (ד') בהמשך פרשת ההגנה במשפטו של החייל היורה מחברון, סמל אלאור אזריה, המואשם בהריגת מחבל פלסטיני מנוטרל בחודש מרס השנה.

 

מדובר בשני הקצינים המכהנים הבכירים שיעידו עד כה במשפט מטעם הסנגוריה, לאחר שלפני כשבועיים העידו מפקד מחלקה וסגן מפקד פלוגה ששירתו עם אזריה בפלוגתו בגדוד שמשון. חלק מעדותם חיזק את גרסתו של החייל היורה, ונשמעה בו גם ביקורת על התנהלות הגורמים הפיקודיים הבכירים יותר ביחידתו של החייל.

 

שני הקצינים שיעידו מחר בבית הדין הצבאי ביפו צפויים להישאל על ההתרעה הממוקדת לפיגוע משולב של חמאס שהייתה באותם ימים בגזרת העיר חברון, ועל איום המטענים בגזרה על רקע הפערים שהתגלו בין המשטרה לצבא, בדרך הזיכוי של מחבלים מהימצאות מטעני חבלה על גופם.

 

 

עורכי הדין של אזריה, אילן כץ ואייל בסרגליק, ממתינים לחומרי החקירה בפרשת סגירת התיק של מח"ט רמאללה הקודם, אל"מ ישראל שומר, שנוקה מחשדות לפיהם הוא פעל בניגוד לחוק כאשר ירה לעבר מיידה אבנים פלסטיני. אם ההגנה לא תקבל את החומרים בנושא, שומר יזומן ככל הנראה על ידי הסנגורים להעיד מטעמם.

 

עד כה עדויות לובשי המדים, בדגש על הלוחמים והמפקדים הזוטרים שהיו בזירה, הביכו בעיקר את צה"ל וחשפו פערים מדאיגים בין תפיסת החיילים והמפקדים בדרגים הנמוכים את התקרית, לבין קצינים בכירים, מרמת המ"פ ועד למח"ט.

 

עד מעניין נוסף שצפוי להעיד בהמשך החודש מטעם ההגנה הוא סמל א', הלוחם שנפצע בפיגוע שקדם לירי השנוי במחלוקת, והגיע במהלך המשפט לתמוך באזריה. א' קיבל לפני כשבוע תעודת הערכה ממפקד אוגדת איו"ש תא"ל ליאור כרמלי על תפקודו בזירה לאחר שירה ונטרל את שני המחבלים על אף פציעתו.

 

עד סוף החודש צפויות להסתיים העדויות מטעם ההגנה, והן יכללו גם את עדותו של מנכ"ל מד"א אלי בין שיישאל על דו"ח האירוע מטעם מד"א. הדו"ח כביכול תומך בקו ההגנה. לאחר החגים ישמיעו הסנגורים והתובע סא"ל במיל' נדב וייסמן את סיכומיהם במשפט. לאחר מכן, ככל הנראה בחודש נובמבר, ראש הרכב השופטים אל"מ מאיה הלר תמסור את פסק הדין. אם אזריה יורשע, גזר הדין יישמע כחודש לאחר מכן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אלאור אזריה בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים