שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "מטומטמת": אי אפשר שלא לאהוב אותה

  הסדרה שמציגה גיבורה נשית עם פה גדול ושק של צרות, נראית כרגע כמעט טובה מדי למשבצת השידור היומית שלה. יוצרת הסדרה בת-חן סבג, שגם מגלמת את הדמות הראשית, מתכתבת עם גל הסדרות הנשיות - אבל לוקחת את שלה לקיצוניות מקורית. וזה עובד

  הדבר הראשון שבולט בצפייה ב"מטומטמת", הסדרה החדשה שעלתה ב-HOT VOD (ותשודר בימים ב'-ד' ב-HOT3) הוא שהיא כמעט טובה מדי למשבצת הדרמה היומית. אולי זה בגלל שהפרקים הראשונים תמיד מוצלחים יותר, אבל גם יחסית לז'אנר שני הפרקים הראשונים מכילים אלמנטים שאופייניים לדרמה אישית ורגישה.  

   

  שירי, שחקנית כושלת בת 30 שהחיים בועטים בה מכל כיוון, ננטשת על ידי החבר השחקן שלה שמסתבך בפרשיית סמים שמתסכלת את המשטרה תקופה ארוכה. כדי למלא את תפקידה כדרמה (חצי) יומית ואת עשרות הפרקים הקרובים, "מטומטמת" תעלה מן הסתם על מסילת האקשן - ושירי תהפוך לסוכנת סמויה כדי להציל את הבחור שנטש אותה ממלתעות המשטרה. ככזאת, היא תושתל בבית-ספר תיכון במסווה של תלמידת י"ב, תנסה להפיל את המנהל שחשוד ברומן עם תלמידה (מוקי), תסתבך עם העולם התחתון ועל הדרך אולי גם תעשה חוויה מתקנת לימיה העליזים (פחות) בבית הספר כתלמידה.

   

  "מטומטמת". נשיות אחרת (צילום: אוהד רומנו) (צילום: אוהד רומנו)
  "מטומטמת". נשיות אחרת(צילום: אוהד רומנו)
   

  בשנים האחרונות יש עיסוק מוגבר בסדרות "נשיות". מדברים על הקול הנשי ונעשים ניסיונות לפצח את הקול המסתורי הזה ולייצא את מהותו של המין הנשי אל המסך הקטן. "בנות" נחשבת למלכה האם, כמובן. "האחיות המוצלחות שלי" עשתה ניסיון מקומי כזה לא מזמן, שהצליח חלקית. במובן מסוים "מטומטמת" היא סדרה כזאת, אף שהדמות הראשית שלה לא עונה כמעט על אף קריטריון של "נשיות" כמו שהם מוגדרים בתנ"ך של הסטריאוטיפים. מדובר בבחורה קריזיונרית ובוטה, שנראית בת 12 ועם נטייה חזקה לכוחניות, בלי עין הרע.

   

  בסצנה הפותחת של הפרק הראשון שירי מבצעת אודישן לתפקיד אשה שנאנסה, בסופו היא נדחית משום שהיא "לא בשלה או בוגרת מספיק". בתגובה היא משחררת ביוב מילולי שהיה מביך גם סטנדאפיסט שחור בהארלם, טינופת-צופים שנשמעת כמו שירה, ומה שיפה הוא שהקללות האלה יושבות עליה בול ולא נשמעות כמו מניירה שמוצמדת לדמויות כדי לפלפל אותן.

   

  מרגישים מיד שבת-חן סבג, שמגלמת את שירי, יצרה את הסדרה (עם שי קפון, שביים) וגם אחראית על התסריט. סבג מייצגת את שירי על הסט באופן אותנטי, שנובע מהיכרות

  עמוקה עם הדמות. הטקסט שלה כמו גם ההתנהלות בעלילה מותאמים האחד לשנייה בצורה מופלאה, כמו מוצר שהחומרה והתוכנה שלו יוצרו באותו מפעל. גם אם העלילה שעוד תבוא תגזול את שירי מהחיים הרגילים והעגומים שלה ותהפוך אותה מבחורה שהחיים מושכים אותה באף לסוג של וונדר וומן, הדמות שלה היא עדיין משב מרענן של נשיות אחרת, לא טיפוסית אבל אורגנית, שאי אפשר שלא לאהוב.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד רומנו
  "מטומטמת". קללות אותנטיות
  צילום: אוהד רומנו
  לאתר ההטבות
  מומלצים