שתף קטע נבחר

צילום: AP

בנו של פרס: "אבי שירת את עמו עד יומו האחרון"

משפחת פרס מסרה הצהרה מיוחדת בבית החולים תל השומר לאחר פטירתו של הנשיא התשיעי: "לא היה לו עניין אחר אלא לשרת את עם ישראל. האובדן היום הוא של העם כולו", ספד הבן חמי. רופאו וחתנו: "הוא נפרד מאיתנו ללא סבל". המשפחה הסכימה לתרום את קרניות עיניו

במשך שבועיים הם קיוו לנס, אבל הלילה התקווה האחרונה אבדה. נשיא המדינה וראש הממשלה לשעבר שמעון פרס הלך לעולמו הלילה (יום ד') בגיל 93, והבוקר נשאה המשפחה הצהרה מיוחדת בבית החולים שיבא בתל השומר. ממיטתו של פרס לא משו באותם שבועיים ילדיו - צביה (ציקי) ולדן, יוני פרס ונחמיה (חמי) פרס - ובשיבא הם נשאו דברים, לצד מנהל בית החולים, פרופ' יצחק קרייס. הצטרפו למשדר המיוחד.

 

"אנו נפרדים היום בצער עמוק מאבינו האהוב", ספד הבן חמי. "אבא נמנה עם דור האבות המייסדים של מדינת ישראל. הוא שירת את עמו עוד טרם קום המדינה ומיום הקמתה עד יומו האחרון. לאורך שבעים שנות שליחותו הציבורית פעל למען המדינה בנאמנות ומסירות כנשיאה התשיעי, כראש ממשלתה, כשר הביטחון ושורה ארוכה של תפקידים נוספים".

 

חמי פרס לצד פרופ' רפי ולדן ומנהל שיבא יצחק קרייס (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
חמי פרס לצד פרופ' רפי ולדן ומנהל שיבא יצחק קרייס(צילום: מוטי קמחי)

בנו של פרס המשיך: "אבא נהג לומר כי גדולתו של אדם כגודל העניין שאותו הוא משרת. לא היה לו עניין אחר אלא לשרת את עם ישראל שבו האמין ואותו אהב עד נשמת אפו האחרונה. אני מבקש בשם בני משפחתי להודות לצוותי הרפואה של המרכז הרפואי שיבא שנאבקו במקצועיות, במסירות, בנאמנות על חיי אבינו. שומרי החיים הללו היו עבורנו מלאכים עלי אדמות".

 

חמי פרס ביקש להודות לכל מי שדרש לשלומו של אביו ואמר: "עטפתם את אבא שלנו באהבה, ואנו יודעים כמה הוא אהב אתכם. בחייו ובמעשיו, אבא ציווה לנו את המחר. ציווה שנבנה את עתיד מדינת ישראל בתעוזה ובחוכמה, שתמיד נסלול נתיבים לעתיד של שלום. הייתה לנו זכות פרטית גדולה להיות בני משפחתו, אבל אנו חשים כי האובדן היום הוא של עם ישראל כולו. הכאב הוא של כולנו". משפחתו של שמעון פרס נענתה לבקשת המרכז הלאומי להשתלות לתרומת איברים וביקשה לכבד את בקשתו של שמעון פרס להציל חיים וקרניות עיניו ייתרמו.

 

רופאו וחתנו של פרס, פרופסור רפי ולדן, מסר גם הצהרה בבית החולים. "שמעון פרס נפרד מאיתנו ללא סבל. עד יום האירוע המוחי, הוא היה במלוא אונו. בפגישותיו בעולם חזרנו ונפעמנו גם בשנים האחרונות לראות את גדולי המנהיגים בעולם עומדים בפניו כתלמיד בפני רבו ומצפים לשמוע את תובנותיו על הנעשה בעולם".

 

ולדן המשיך וסיפר: "בבוקר האירוע המוחי הוא נשא נאום בן שעה ורבע ללא שום רשימות ועמד על אהבתו הגדולה והשאיפה הגדולה לקדם את ישראל לכיוון של חדשנות. התרומה האחרונה שתרם מיד לאחר פטירתו הייתה תרומה של קרניות עיניו. חייו נקטעו כשהוא נושא את תשוקתו הגדולה: הדאגה לחיזוק המדינה ולקידום השלום. מורשתו תישאר איתנו".

 

פרס היה אחד המדינאים והפוליטיקאים הבולטים של המדינה. הוא כיהן כמעט בכל התפקידים הבכירים במוסדות השלטון וההנהגה - בנוסף לנשיא וראש ממשלה כיהן גם כשר ביטחון, שר חוץ, שר אוצר ועוד. בעקבות פטירתו הממשלה תכונס הבוקר לישיבת אבל, שבה ימסור ראש הממשלה בנימין נתניהו הודעה מיוחדת.

 

רותם אליזרע, איתמר אייכנר ואלכסנדרה לוקש השתתפו בהכנת הידיעה

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים