שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  היסטוריה: אושר מינוי שופטות ממוצא אתיופי
  כחודשיים לאחר שנכנסו למאגר המועמדים כפי שפורסם ב-ynet, אישרה הוועדה למינוי שופטים את המינויים של עורכות הדין אדנקו סבחת חיימוביץ' ואסתר טפטה גרדי. חיימוביץ' תכהן כשופטת שלום בתל אביב וגרדי כשופטת תעבורה במחוז חיפה. אמה של שירה בנקי, שנרצחה במצעד הגאווה, מונתה לשופטת שלום בירושלים

   

  עורכות הדין חיימוביץ' (מימין) וגרדי ()
  עורכות הדין חיימוביץ' (מימין) וגרדי

  אפשר להגדיר זאת היסטוריה: הוועדה למינוי שופטים בראשות שרת המשפטים איילת שקד אישרה היום (ה') את המינוי של עורכות הדין אדנקו סבחת חיימוביץ' ואסתר טפטה גרדי, שיהפכו לשתי השופטות הראשונות ממוצא אתיופי בישראל. עורכת הדין גרדי תמונה לשופטת בית משפט לתעבורה במחוז חיפה. עורכת הדין אדנקו סבחת חיימוביץ' תמונה לשופטת בית משפט השלום בתל אביב.

   

  ביולי האחרון פורסם ב-ynet כי חיימוביץ' וגרדי עברו בהצלחה את אחד מהחסמים העיקריים בדרך לכס - "קורס למועמדים לשפיטה". מדובר בקורס בתנאי פנימייה שנמשך שבוע, ולאחריו קבעה ועדת המשנה, בראשות שופט העליון סלים ג'ובראן,
  שהשתיים יוכנסו למאגר המועמדים לשפיטה.

   

  כבר אז אמר ל-ynet גורם בוועדה: "זה צעד היסטורי. נותנים כאן תקווה לצעירים ממוצא אתיופי. תיקון קטן של העוול הגדול שנעשה לקהילה הזו במשך השנים".

   

  חברת הכנסת לשעבר פנינה תמנו-שטה בירכה: "הקורס והמבדקים לשפיטה קפדניים ונוקשים מאוד, ומהרגע שהן עברו אותם זה מעיד על איכותן הגבוהה של המעומדות ועל המצוינות שלהן. אין לי ספק שהן יוסיפו ערך ותרומה למערכת המשפט והן גאווה לחברה הישראלית בכללותה. סוף סוף אני יכולה לומר ששופטי ישראל יוצאים וצומחים מכל חלקי העם".

   

  מינוי נוסף ומעניין הוא של עורכת הדין מרים (מיקה) בנקי, אמה של שירה בנקי שנרצחה במצעד הגאווה בירושלים, שתמונה לשופטת בבית משפט השלום בירושלים. המשנה לפרקליט המדינה ימונה לשופט מחוזי בירושלים.

   

  שרת המשפטים איילת שקד בירכה על הבחירה: "מאז כניסתי לתפקיד, הוועדה לבחירת שופטים מינתה כמעט 150 שופטים, שיחד מפחיתים את העומס בצורה משמעותית על מערכת המשפט. אני בטוחה שהשופטים שנבחרו יעשו דין צדק ויובילו יחד עם השופטים הוותיקים להמשך עשייה מבורכת בבתי המשפט".

   

  יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה, אמר כי "כידוע, הלשכה בראשותי רואה חשיבות חברתית רבה בהשתלבות וייצוג של כלל שכבות האוכלוסייה במערכת המשפט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים