שתף קטע נבחר

צילום: AP

ריבלין ספד לפרס: "תם פרק בחייה של אומה"

נשיאה העשירי של מדינת ישראל נפרד מקודמו בתפקיד: "אני מדבר אליך היום בפעם האחרונה שמעון, 'כנשיא אל נשיא' כפי שנהגת לומר כשהתקשרת לחזק ולתת עצה טובה. אני מדבר ועיניי מחפשות אותך, אחינו האהוב, אחינו הבכור, ואתה אינך". עוד ציין: "גם סליחה צריך לבקש ממך. היו שנים שבהן נחצו קווים אדומים". צפו בנאום המלא

 

בטקס ההלוויה של נשיאה התשיעי של מדינת ישראל, שמעון פרס, בהר הרצל שבירושלים, נשא היום (ו') דברים לזכרו נשיא המדינה ראובן ריבלין: "אתה נאסף אל אבותיך היום באדמה שאהבת כל כך, אך לא לא נאספים חלומותיך. לא נטמנת אמונתך. היית איש שנשא אומה שלמה על כנפי הדמיון, על כנפי החזון".

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)
 

לדבריו, "הרבה בזכותך שמעון, עבור בנינו ובנותינו, עבור ידידינו וכן עבור אויבינו, מדינת ישראל היא עובדה שאין עליה עוררין. עיניך הרחיקו ראות בעוד רגליך פוסעות מרחקים אדירים על ציר ההיסטוריה הציונית והיהודית. מעטים החיים בינינו המבינים כמה הרים עקרת מקום המדינה ועד היום כדי להבטיח את עליונותנו הצבאית. 

 

"שמעון, אודה ולא אבוש על מפתן קברך בחלקת גדולי האומה, גם סליחה צריך לבקש ממך וגם סליחה נבקש ממך. מותר היה לחלוק עליך, למתנגדים הייתה חובה להביע דעתם. אבל היו שנים שבהן נחצו קווים אדומים בין יריבות אידיאולוגית לאמירות ומעשים שמקומם לא יכירם.

 

"זהו יום עצוב שמעון, זהו יום עצוב. מסע החלומות שלך שהחל בווישניבה שבפולין מגיע לסיומו בירושלים בירתנו. גם היא חלום שהפך למציאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
נשיא המדינה ראובן ריבלין
צילום: גיל יוחנן
מומלצים