שתף קטע נבחר

צילום: AP

נתניהו ספד לפרס: "אני בוכה עליך היום, אהבתי אותך"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפרד מהנשיא התשיעי בטקס ההלוויה: "אין זה סוד ששמעון ואני היינו יריבים פוליטיים, אבל במהלך השנים נעשינו ידידים, אפילו ידידים קרובים". הוא פנה לפרס והודה לו: "עשית כל שביכולתך להשיג שלום. כולנו אוהבים אותך. היה שלום שמעון. אדם יקר, מנהיג דגול"

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד הבוקר (יום ו') לנשיא התשיעי של מדינת ישראל, שמעון פרס ז"ל.

 

בהלווייתו שנערכה בחלקת גדולי המדינה בהר הרצל אמר ראש הממשלה: "שמעון פרס זכה לא רק לתוחלת חיים, גם לתכלית חיים. הוא היה שותף פעיל במפעל התחייה של העם היהודי, אחז בחרב דוד כדי להגן עליה. שמעון פעל גדולות ונצורות להבטיח את כוח המגן שלנו לדורות, ועל כך נתונה לו תודת הדורות. במקביל, עשה כל שביכולתו בכל רגע מחייו הבוגרים להגיע לשלום עם שכנינו".

 

נתניהו הוסיף: "אין זה סוד ששמעון ואני היינו יריבים פוליטיים, אבל במהלך השנים נעשינו ידידים, אפילו ידידים קרובים. הוא היה מה שהוא רצה להיות, הוא ידע שאם רוצים להגשים דברים שמאמינים בהם - במדיניות, בכלכלה, בחברה - אי-אפשר להתנתק מפוליטיקה".

 

נתניהו סיפר על השתתפותם בטקס פתיחת מרכז פרס לחדשנות: "מה לא היה שם, ננו-רפואה, חקר המוח, לוויינים, רובוטיקה, כולם גרים שם בכפיפה אחת. ושמעון קרן מסיפוק, אני לא זוכר שראיתי אותו כל כך מאושר. זה היה אחד מהחלומות שלו שהתגשם. הוא הרכיב על עינו את משקפי התלת-ממד, אותן עיניים שכעת נלקחו מהן הקרניות ונתרמו לטובת הדור הבא. אני לא חושב שיש סמליות גדולה מזו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
נתניהו בהלוויית פרס
צילום: AP
מומלצים