שתף קטע נבחר

צפו: התפרעות ומכות בטיסה לאומן

נוסעים התפרעו והלכו מכות במהלך טיסת ישראייר לקייב. אחד הנוסעים: "המכות החלו בחסות האלכוהול". קברניט באל על שהיה עד למקרה דומה: "אם תופעות אלו ימשיכו החברה תאבד מטוס עקב התנהגות שלוחת רסן זו"

 

 

 

ריקודים במטוס ושתיית אלכוהול. כך נראתה טיסת ישראייר מישראל לקייב בלילה שבין שבת לראשון כשעשרות חסידי ברסלב עשו את דרכם לקבר רבי נחמן מברסלב כדי להשתטח במקום בראש השנה. על פי עדות של קברניט באל-על, גם בטיסה שלו באותו יום אירעו מקרים קשים מצד חסידי ברסלב.

 

מדי שנה עולים סיפורי הטסים לאומן לכותרות והשנה, כך נראה, התרחשה המהומה השנתית בשמיים. במהלך טיסת ישראייר החלו נוסעים להתפרע במטוס וללכת מכות. צוותי האוויר התקשו להפריד בין הניצים עד שלבסוף נאלצו הנוסעים להתערב ובסוף התקיימה סולחה.

 

"זה עוד כשאנחנו יהודים, אם היה כאן ערבי מה היה קורה", אמר אחד הנוסעים במטוס. "אף פעם לא דמיינתי שככה אטוס", סיפר נוסע אחר. "כשהקברניט ביקש מכולם להיחגר לפני הנחיתה לא התייחסו אליו והדיילים ממש התחננו. אותם אנשים, עבריינים, מוציאים שם רע לכולנו ועושים חילול השם".

 

התנהגות זו של חסידים בדרך לאומן אינה מאפיינת רק את טיסות חברת ישראייר. באותו הלילה, בין שבת לראשון, דיווח קברניט אל-על לממונים עליו על הטיסה החריגה ביותר שביצע בימי חייו כטייס, בה הוביל עשרות חסידים לקייב. במכתב שהועבר לאנשי צוותי האוויר פירט הקברניט כי הטיסה יצאה באיחור של 37 דקות בגלל התייצבות מאוחרת של הטסים.

 

"לאחר שעה באוויר הביא המש"ב (מנהל שירות בטיסה) לידיעתי כי מספר לא מבוטל של נוסעים מעשן מידי פעם בשירותים", כתב הקברניט. "המש"ב הודיע כי אינו מצליח להשתלט עליהם כיוון שבכל פעם שנתפס נוסע מעשן, הדייל שתופס אותו מקדים ובצדק לשפוך מים לתוך סל הניירות כדי למנוע אפשרות לדליקה,

וכך נוסעים אלה מתחמקים מהדיילים ומשחקים איתם תופסת במטוס. בנוסף חשו דיילים ריח של גראס במטוס וחלק לא מבוטל של נוסעים שתה שתייה חריפה מבקבוקים אישיים, השתכר, ובהתאם לכן התנהגותם".

 

הקברניט ציין כי בניסיון להשיב את הסדר על כנו הוא הזהיר את הנוסעים שייאלץ לבצע נחיתת ביניים באנקרה כדי להרגיע אותם. "האווירה בקבינה הייתה אלימה, גם אם לא בוצעו פעולות אלימות", כתב הקברניט. "אני קובע חד משמעית שאם תופעות אלו ימשיכו החברה תאבד מטוס עקב התנהגות שלוחת רסן זו של חבורת עבריינים, אשר אני מאמין כי היא אינה הרוב בקרב נוסעים אלה. איני מתכוון להוציא טיסה כזו לפחות עד שאדע כיצד אל-על מתכוונת לתת מענה לתופעה".

 

מאל-על נמסר כי מלבד הטיסה המדוברת כל הטיסות לאומן התנהלו כסדרן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דיווח ראשוני בפייסבוק
התפרעות בטיסה
צילום: דיווח ראשוני בפייסבוק
מומלצים