שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בנט: "למסור את הנפש למען יו"ש". הרצוג: "מוביל למלחמת אחים"
  באופוזיציה מתחו ביקורת חריפה על דברי שר החינוך, לפיהם "יש למסור את הנפש כדי שיהודה ושומרון יהיו חלק מישראל הריבונית". ח"כ יואל חסון: "הוא משיחי שמוכן לזרוק את כולנו לים". ח"כ אילן גילאן: "מסית לג'יהאד יהודי"

  תגובות חריפות במערכת הפוליטית נגד התבטאותו של יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט, שאמר כי "יש למסור את הנפש כדי שיהודה ושומרון יהיו חלק ממדינת ישראל הריבונית". יו"ר האופוזיציה אמר כי קריאה זו תוביל את ישראל "לסיפה של מלחמת אחים", ובעקבות הביקורת הבהיר בנט את דבריו בציוץ בחשבון הטוויטר שלו: "למסור נפש - להתאמץ מאוד".

  בנט. הבהיר לאחר מכן: "למסור נפש - להתאמץ מאוד" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  בנט. הבהיר לאחר מכן: "למסור נפש - להתאמץ מאוד"(צילום: גיל יוחנן)

  אתמול (יום ה') אמר בנט באירוע בבנייני האומה כי "בנושא ארץ ישראל אנחנו צריכים לעבור מבלימה להכרעה. אנחנו צריכים לסמן את החלום והחלום הוא שיהודה ושומרון יהיו חלק מארץ ישראל הריבונית. אנחנו צריכים לפעול היום, ואנחנו צריכים למסור את הנפש. אנחנו לא יכולים להמשיך לסמן את ארץ ישראל כיעד טקטי, ומדינה פלסטינית היא היעד האסטרטגי".

   

  באופוזיציה כינו את שר החינוך בעקבות זאת "משיחי ומסוכן". ראש האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג אמר כי "קריאתו של בנט למסירת הנפש תוביל חלילה את ישראל לסיפה של מלחמת אחים, לחזרה לקווי 1967, לאובדן הגושים, לחלוקת ירושלים ולבידוד בינלאומי וזה לא יהיה הבית היהודי הראשון שקנאים כאלו יחריבו".

   

  יו״ר התנועה, ציפי לבני, תקפה אף היא את יו"ר הבית היהודי: "בנט רוצה לספח את כל יהודה ושומרון כשחיים שם 2.5 מיליון פלסטינים. המשמעות של סיפוח הארץ היא מדינה עם רוב ערבי. ואם בנט מבקש שאנשים ימסרו נפשם על החלום הזה, אני רוצה לומר שאנשים מוסרים את נפשם על קיומה של מדינת ישראל היהודית והדמוקרטית ובדיוק מהסיבה הזאת צריך להילחם בחלום הזה של בנט".

   

  ח"כ יואל חסון כינה את בנט משיחי ופשיסטי והוסיף: "הוא מהווה את הסכנה הקיומית האמיתית למדינת ישראל. הוא המיעוט של המיעוט שהצליח להתחפש למיינסטרים, היהדות שעליה הוא מדבר היא לא היהדות שלנו. הוא קיצוני, הוא הזוי, הוא מתאבד לאומי, הוא משיחי והוא מוכן לזרוק את כולנו לים כי בשבילו האדמה מקודשת יותר מהחיים".

   

  יו״ר סיעת מרצ, אילן גילאון, תקף גם הוא: "הבוקר הסתבר לכולנו שבמשרד החינוך לא יושב שר שקול ורציני אלא לאומן קיצוני, שבלי לחשוב פעמיים מסית לג'יהאד יהודי ולשהידים על מזבח סיפוח הגדה. מה שהתחיל בחמש יחידות במתמטיקה נגמר בחמש יחידות במסירת הנפש. דבריו של בנט מוכיחים עד כמה סהרורית היא מפלגת הבית היהודי, שמאחורי החיוך והסטארט-אפ מסתתרים הקיצוניים והמשיחיים ביותר בפוליטיקה הישראלית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים