שתף קטע נבחר

אלמנתו של שוטר יס"מ שנרצח: "לא יודעת איך ממשיכים"

רס"מ יוסי קירמה, שנרצח בקרב היריות מול המחבל בירושלים, הובא למנוחות בהר הרצל. אלמנתו נוי: "הלב שלי התפוצץ לרסיסים". האב עוזי: "היית גם חבר שלי. איך אפשר לשרוד?". המפכ"ל אלשיך ספד לו: "לחתירה למגע היה מחיר כבד". מאוחר יותר תובא למנוחות לבנה מליחי שנרצחה בפיגוע

 

 

אלפי בני אדם ליוו אחר הצהריים (יום א') למנוחות בהר הרצל את רס"מ יוסי קירמה, שוטר היס"מ שנרצח הבוקר בקרב היריות מול המחבל שביצע את פיגוע הירי באזור גבעת התחמושת בירושלים. קירמה, תושב מבשרת ציון ובן 29 במותו, הותיר אחריו אישה, הורים ושני אחים.  בערב הובאה למנוחות בגבעת שאול הנרצחת השנייה בפיגוע, לבנה מליחי.

 

האלמנה נוי קירמה, שהתחתנה עם יוסי ז"ל רק לפני חמישה חודשים לאחר 15 שנות היכרות, אמרה בהלוויה: "תראה כמה אנשים באו רק בשבילך. אתה האור שלי, הלב שלי. אמרו לי לכתוב ברכה מכל הלב אבל הלב שלי התנפץ לרסיסים. כמה תכנונים היו לנו, בית וילדים. אהבת אותי יותר ממה שאני אוהבת את עצמי. אני מבטיחה להיות טובה בשבילך. לא יודעת איך העולם ימשיך להסתובב בלעדיך אבל אני מבטיחה להמשיך לאהוב אותך. קראת לי נול. מי יקרא לי נול עכשיו? אני מבטיחה להיות טובה בשבילך. אני מבטיחה שאתה תתגאה בי. אני מצטערת שלא שמרתי עליך. אני מבקשת ממך שתשמור עליי. אני לא יודעת איך אפשר להמשיך להסתדר בלעדיך, אבל אני מבטיחה לך. תמיד תהיה בלב שלי, תמיד, עד שאמות".

אביו של יוסי קירמה, עוזי, מחבק את האלמנה נוי  (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אביו של יוסי קירמה, עוזי, מחבק את האלמנה נוי (צילום: גיל יוחנן)
 

קורבנות הפיגוע, יוסי קירמה ולבנה מליחי ()
קורבנות הפיגוע, יוסי קירמה ולבנה מליחי
 

האב עוזי קירמה אמר מעל הקבר: "איך אפשר לשרוד? בני הבכור, נשמה שלי, היית גם חבר שלי. אני כל כך אוהב אותך. אתה החיים שלי. השארת את נוי לבד. נהיה איתה ולא נעזוב אותה לרגע. מעכשיו היא בתי. יש עד היום ויש מהיום. חבר שלי, תנוח על משכבך בשלום. חיים שלי".

 

חמותו, אורית יעקובי אמרה כי יוסי היה "מופת ודוגמה לאיש משפחה. אני לא מאמינה שאני צריכה להיפרד ממך. דיברנו רק בשבוע שעבר על התגשמות החלומות שלכם בהמשך הדרך. אבל לא לחלום הזה התכוונו. אני מבקשת מבורא עולם שיעיר אותנו מהסיוט הזה. אין מישהו שיכול להגיד עליך מילה רעה אחת. אתה הכי טוב שהיה אפשר לבקש".

 

המפכ"ל רוני אלשיך ספד לקירמה: "מעטים יודעים מה עוצמת ההקרבה של השוטרים. כמה מסירות דרושה לשליחות. מעטים ערים לתשלום המשפחתי האינסופי של לילות ושבתות על חשבון זוגיות ומשפחתיות. תמיד נדרש מהשוטרים יותר כשזמן העם לחגוג וליהנות בחיק המשפחה. החג של השוטרים הוא ברחוב, עירניים ומוכנים בכל רגע. אתה וחבריך, יוסף, חתרתם למגע מכל כיוון מיד עם רגע הישמע ירי. הצרור של המחבל השיג אותך שנייה או שניים לפני שחבריך שהגיעו מציר מקביל חיסלו אותו. לחתירה למגע הי הפעם מחיר כבד. רק ביום חמישי האחרון מונית לסגן מפקד צוות אופנועים, והשיח על קורס הקצינים היה על השולחן".

  

לווייתו של יוסי קירמה:

נוי, אלמנתו של רס"מ יוסי קירמה, בהלוויה (צילום: דניאל אליאור) (צילום: דניאל אליאור)
נוי, אלמנתו של רס"מ יוסי קירמה, בהלוויה(צילום: דניאל אליאור)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

משמאל: השר גלעד ארדן, המפכ"ל רוני אלשיך וראש העיר ניר ברקת (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
משמאל: השר גלעד ארדן, המפכ"ל רוני אלשיך וראש העיר ניר ברקת(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

השר לביטחון פנים גלעד ארדן הוסיף: "יוסף, אתה וחבריך לא הייתם חייבים לעמוד בקו החזית. איש לא כפה עליכם זאת. היו לכם הזדמנויות נוחות יותר לשירות. מה הביא אותך לקחת אחריות עליונה ולהיות נכון לשלם מחיר יקר? עוזי ואסתר (ההורים), דומני שהתשובה אצלכם באופן שבו גידלתם לתפארת איש צעיר כה מעורר השראה. פירות החינוך שלכם בלטו בנעוריו כשהתנדב ללוחם בחטיבת גבעתי וכשהמשיך לשאת את האחריות בחוד החנית של המשטרה ביס"מ".

 

מפקד יס"מ ירושלים סגן-ניצב מאיר נמיר ספד לקירמה: "אנחנו נמצאים בעיצומם של הימים הנוראים, שמקבלים היום משמעות נוראה נוספת. זה יום נורא לעם ישראל וזה יום נורא למשטרת ישראל. זה יום נורא למשפחתך. נפלת מות גיבורים, נפלת חלל על הגנת העם והארץ, נרצחת בידי מחבל בן עוולה שזמם כפי שזוממים עלינו בכל דור ודור. יוסי יצוק מהחומר שממנו יצוקים גיבורי ישראל. גיבורים על מדים, אנושיים ונאמנים, גיבורים שלהם אנו חייבים את קיומנו על האדמה הזאת. אני ומשפחת היס"מ מצדיעים לך בפעם האחרונה. יהי זכרך ברוך".

 

בן דודו של קירמה, שי חסיד: "יוסי, גבר שבגברים, אהוב לבי, אין לי מספיק שורות לתאר מי היית ומה היית בשבילי. הלב מתפוצץ בכאב. תמיד האמנת שביטחון המדינה הוא בראש ובראשונה ועם הערכים האלה התגייסת לגבעתי ושירתת שם שלוש שנים אבל שלוש שנים ליוסי זה לא מספיק. לא, לא. הוא רצה יותר. רצית יותר מעצמך, רצית יותר למדינה שכה הערכת ולכן התגייסת ליס"מ שכה אהבת עד הסוף. רק לפני חמישה חודשים התחנתת עם בחירת לבך נוי שאותה הכרת לפני 15 שנים ואיתה הרגשת מלך העולם. הצער הגדול שלא הצלחת להותיר יורש שימשיך מהיכן שהפסקת. במשפחה היית עמוד האש, הציר המאגד את כולם. מי יתכנן נסיעה לאילת, לחו"ל? מי יארגן הכול שיהיה מושלם? אתה לא כאן ואין בלתך. סליחה שלא שמרנו עליך כמו שאתה שמרת עלינו. אנחנו אוהבים אותך מאוד".

 

נשיא המדינה ראובן ריבלין מסר: "אני רוצה להביע את דאגתי לשלומם של הנפגעים במתקפת הדמים הנפשעת ולמסור תנחומים וחיבוק חם למשפחות ההרוגים בשעות קשות ואיומות אלו. השנה האחרונה הייתה לא פשוטה. בראש השנה, לפני שנה, החלה מתקפת טרור נוספת ברחובותינו, שבמהלכה פעם אחר פעם, כמו באירוע היום, העורף האזרחי מצא עצמו בחזית. צה"ל, שב"כ, המשטרה וכל זרועות הביטחון פועלים ללא הרף כדי להבטיח את ביטחוננו. אני רוצה להודות לשוטרים ולכלל אנשי ונשות מערכת הביטחון העושים לילות כימים כדי להגן בגופם עלינו. אסור לנו לתת לטרור את הכוח להחליש אותנו. עלינו לעמוד איתנים".

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 

 

 

אחת מזירות הפיגוע, הבוקר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אחת מזירות הפיגוע, הבוקר(צילום: גיל יוחנן)

יוסי קירמה (משמאל), בזמן ביקר סגן השר בן דהן בכותל בדצמבר 2014 ()
יוסי קירמה (משמאל), בזמן ביקר סגן השר בן דהן בכותל בדצמבר 2014

בפיגוע נרצחה גם לבנה מליחי, תושבת ירושלים וגמלאית של הכנסת, ונפצעו בו חמישה בני אדם. מליחי הותירה אחריה בעל, שלוש בנות ושישה נכדים. דובר הכנסת מסר: "היא עבדה בכנסת יותר מ-30 שנה, תחילה במזנון ואחר כך התקבלה כעובדת במחלקת המשק. עובדי הכנסת הוותיקים זוכרים אישה חמה, אהובה על הכול, מסורה, אכפתית וצנועה. גם לאחר צאתה לגמלאות ב-2010 המשיכה מליחי להיות בקשר עם הכנסת והמשיכה להשתתף באירועים השונים".

 

מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ שלח תנחומים למשפחתה: "עובדי הכנסת המומים מהרצח הנורא וכואבים יחד עם משפחתה של לבנה מליחי שרבים בכנסת הכירו היטב. תנחומיי בשם כל משפחת הכנסת. יהי זכרה ברוך".

 

בבתי החולים עדיין מאושפזים פצועי הפיגוע. בהדסה הר הצופים מאושפזת פצועה כבת 50 במצב קל, ובהדסה עין כרם מאושפז שוטר בן 28 במצב קל עד בינוני. שניהם בהכרה מלאה.

 

הפיגוע התרחש בשתי זירות: המחבל הגיע במכוניתו מכיוון צומת הגבעה הצרפתית, המשיך בנסיעה במהירות לכיוון תחנת הרכבת הקלה מול המטה הארצי, ופתח בירי לעבר נוסעים שעמדו בתחנה. כתוצאה מהירי נפצעה מליחי באורח אנוש, ובהמשך מתה מפצעיה. הוא המשיך בנסיעה לכיוון צומת קלרמון-גאנו וירה לעבר שתי נשים שהיו במכוניתן.

 

המחבל המשיך בנסיעה לכיוון שייח ג'ראח, עצר כשהבחין בצוות לוחמי יס"מ שנסעו לכיוונו באופנועים וירה לעברם. כתוצאה מהירי הזה נפגע קירמה ושוטר נוסף נפגע באורח קל. לאחר מכן הוא נורה למוות.

 

המחבל, בעל תעודת זהות ישראלית שריצה בעבר כמה מאסרים, אמור היה להתייצב היום בבית הכלא לריצוי ארבעה חודשי מאסר בגין תקיפת שוטר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
במרכז התמונה: נוי קירמה, אלמנתו של רס"מ יוסי קירמה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים