שתף קטע נבחר

הנרצחת בפיגוע הובאה למנוחות: "היה לה לב גדול"

בגבעת שאול נטמנה לבנה מליחי (60), שנורתה למוות על-ידי המחבל בירושלים. לפני כשנתיים פרשה מעבודתה בכנסת. חברתה לעבודה במשכן סיפרה: "היא הייתה אינטליגנטית, מקסימה"

 

לבנה מליחי ז"ל ()
לבנה מליחי ז"ל

בבית העלמין גבעת שאול הובאה הערב (יום א') למנוחות לבנה מליחי (60), שנרצחה הבוקר בפיגוע הירי שביצע פלסטיני תושב מזרח ירושלים באזור גבעת התחמושת. היא הותירה אחריה בעל, רמי, שלוש בנות - לימור, אביבית ויונית - ושישה נכדים. מוקדם יותר הובא למנוחות הנרצח השני בפיגוע, רס"מ יוסי קירמה.

 

מימי אדרי, חברתה של לבנה לעבודה במשכן כנסת, סיפרה עליה: "היא הייתה אישה מקסימה, אינטליגנטית, חברה טובה, בן אדם עם לב גדול". השתיים עבדו יחד באגף המשק בכנסת: "25 שנה אכלנו כל בוקר ארוחת בוקר ביחד. היא מאוד אהבה את העבודה בכנסת".

 

לפני שנתיים פרשה מליחי מעבודתה בכנסת. לדברי אדרי היא שמחה על האפשרות להקדיש זמן למשפחה, אך שמרה על קשר הדוק עם חברותיה לעבודה. "היא נתנה את כל האהבה שלה לילדים שלה ולנכדים שלה, תמיד פינקה אותם, תמיד חיפשה מה לקנות מתנה. גם אחרי שהיא פרשה היא המשיכה לבוא לבקר בכנסת כל שבוע-שבועיים, ואחרי שאני ועוד כמה חברות פרשנו המשכנו להיפגש כל חודש. רק לפני חודש הייתי איתה בבית מלון בהשתלמות. ישנו באותו חדר. היא הייתה אישה מיוחדת".

מליח ז"ל (משמאל) עם חברתה מימי אדרי, בדרך להשתלמות לפני חודש ()
מליח ז"ל (משמאל) עם חברתה מימי אדרי, בדרך להשתלמות לפני חודש

 

 

זירת הפיגוע, הבוקר בירושלים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
זירת הפיגוע, הבוקר בירושלים(צילום: גיל יוחנן)

 

 

דובר הכנסת מסר: "היא עבדה בכנסת יותר מ-30 שנה, תחילה במזנון ואחר כך התקבלה כעובדת במחלקת המשק. עובדי הכנסת הוותיקים זוכרים אישה חמה, אהובה על הכול, מסורה, אכפתית וצנועה. גם לאחר צאתה לגמלאות ב-2010 המשיכה מליחי להיות בקשר עם הכנסת והמשיכה להשתתף באירועים השונים".

 

מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ שלח תנחומים למשפחתה: "עובדי הכנסת המומים מהרצח הנורא וכואבים יחד עם משפחתה של לבנה מליחי שרבים בכנסת הכירו היטב. תנחומיי בשם כל משפחת הכנסת. יהי זכרה ברוך".

 

נשיא המדינה ראובן ריבלין מסר: "אני רוצה להביע את דאגתי לשלומם של הנפגעים במתקפת הדמים הנפשעת ולמסור תנחומים וחיבוק חם למשפחות ההרוגים בשעות קשות ואיומות אלו. השנה האחרונה הייתה לא פשוטה. בראש השנה, לפני שנה, החלה מתקפת טרור נוספת ברחובותינו, שבמהלכה פעם אחר פעם, כמו באירוע היום, העורף האזרחי מצא עצמו בחזית. צה"ל, שב"כ, המשטרה וכל זרועות הביטחון פועלים ללא הרף כדי להבטיח את ביטחוננו. אני רוצה להודות לשוטרים ולכלל אנשי ונשות מערכת הביטחון העושים לילות כימים כדי להגן בגופם עלינו. אסור לנו לתת לטרור את הכוח להחליש אותנו. עלינו לעמוד איתנים".

 

בבתי החולים עדיין מאושפזים פצועי הפיגוע. בהדסה הר הצופים מאושפזת פצועה כבת 50 במצב קל, ובהדסה עין כרם מאושפז שוטר בן 28 במצב קל עד בינוני. שניהם בהכרה מלאה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים