שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גרמניה רוצה לאסור מכוניות מזהמות מ-2030

  דווקא המדינה עם תעשיית הרכב מהגדולות והחשובות בעולם, מציעה למדינות אירופה לעבור לתחבורה נקיה עד 2030. ההצעה: איסור מכירת מכוניות עם מנוע בעירה פנימית תוך 15 שנים

  כמעט 150 שנים לאחר שהומצא מנוע הבעירה הפנימית המוזן בדלק, נראה כי ימיו ספורים. השפיגל הגרמני חושף כי הבונדסראט, הגוף הפלמנטרי המייצג את 16 המדינות המחוזיות בגרמניה, העביר מסמך בנושא זה לבכירים בשוק האירופאי המשותף, ובו הוא קורא לפעול למען אירופה נקיה יותר. דווקא גרמניה, המדינה בה הומצא מנוע ארבע פעימות (בשיתוף פעולה בין ניקולאס אוטו, גוטליב דיימלר וויליאם מאייבך) בו מצוידת כיום כמעט כל מכונית מודרנית, והמדינה עם תעשיית הרכב הרביעית בגודלה בעולם.  לפי השפיגל רב התפוצה וההשפעה, הבונדסראט הגיע למעשה להסכמה עקרונית לאסור מכירת רכבים בעלי מנוע בעירה פנימית מ-2030. יש להבהיר כי כדי ליישם החלטה זו, נדרשת פעילות פרלמנטרית ענפה, עם קשר הדוק להתנגדות העזה הצפויה לה מצד המעורבים בתעשיית הרכב הגרמנית. זאת ועוד. ההצעה מעלה אינספור בעיות עליהן אין לאיש כרגע מענה, כמו למשל העובדה שהחלטה כזו אינה יכולה להיות חד-תדדית, ודורשת את שיתוף הפעולה מצד מדינות אחרות באירופה. לכן, הסיכוי שכך יקרה - ובעיקר בלוח זמנים כה קצר - נמוך מאד.

  בנוסף, החלטה גם מפצירה באיחוד האירופי לשנות את תקנות המיסוי המעודדות רכישת כלי רכב מונעי דיזל, במטרה להפוך אותם ללא כלכליים לייצור ולרכישה. ובנוסף, לבחון את תקנות המיסוי לכלי רכב כיום ולשנותן במטרה לעודד לקוחות לעבור לרכבים בעלי הנעה חשמלית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים