שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הסכסוך באתניקס עולה אוקטבה

  חבר הלהקה תמיר קליסקי פנה אתמול לבית־המשפט בבקשה למנוע את השעייתו מההרכב: "מעשה אכזריות של חסרי מצפון שזרקו אותי לכלבים". בלהקה דחו את טענותיו על הסף: "הוא קיבל את כל מה שהיה מגיע לו. התביעה - צעד נואש"

  הולך ומסתבך הסכסוך באתניקס: תמיר קליסקי, הקלידן של הלהקה, הגיש אתמול לבית־המשפט המחוזי בתל־אביב בקשה להוציא צו מניעה זמני שיאסור להשעותו מההרכב. הבקשה הוגשה באמצעות עוה"ד אריאל שריג ואילן דסאו. קליסקי, ממייסדי הלהקה, מבקש לאסור על הלהקה לעשות שימוש כלשהו בסימן המסחרי "אתניקס".

   

  מהתובענה עולה שאם בית־המשפט לא ייעתר לדרישתו הוא מבקש להורות על פירוק הלהקה באמצעות כונס או מנהל מיוחד. את קליסקי מייצגת בסכסוך גם המנהלת האישית שלו, ורד רקנאטי־היימן. "אי־אפשר לתאר את הרחקתי/השעייתי אלא כמעשה עוולה ואכזריות לשמה... פעולה של אנשים חסרי מצפון שבגלל אגו מנופח בחרו לזרוק אותי לכלבים בבחינת הכושי עשה את שלו והכושי יכול ללכת", כתב. בתביעתו טוען עוד קליסקי ל"אי־סדרים כספיים בלהקה, שמנעו ממנו הכנסות בשנים האחרונות".

   

  קליסקי הגיש את תביעתו לאחר שחברי הלהקה הגישו נגדו תביעה כספית על סך שני מיליון שקל בטענה כי פגע אנושות בתדמית ההרכב בעקבות התנהלותו. הידיעה על הסכסוך פורסמה לראשונה ב"ידיעות אחרונות".

   

  במסגרת התובענה טוען עוד קליסקי כי "מתבצעות כלפיו הפרות שפגעו ופוגעות באופן משמעותי בהכנסות שלהן הוא זכאי וכי קיימים דיווחים כוזבים לכאורה על הכנסות הלהקה במטרה לשלם לו פחות מהמגיע לו".

   

  לטענתו, הסולן זאב נחמה מסרב להצעה שלפיה הלהקה תופיע עם אייל גולן בפארק הירקון. לדבריו, כל מופע שכזה יכול להכניס ללהקה כמיליון דולר. "זאת בעוד נחמה הופיע עם אייל גולן שלוש פעמים לפחות לבד ללא הלהקה, ובכל הופעה שכזו קיבל עשרות אלפי שקלים שאותם שילשל לכיסו". טרם הוגשה תגובת אתניקס לבית־המשפט.

   

  תביא קצת דינרוס. אתניקס ביחד עם תמיר קליסקי (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  תביא קצת דינרוס. אתניקס ביחד עם תמיר קליסקי(צילום: ירון ברנר)

   

  אמש נמסר בתגובה מאתניקס: "קליסקי הושעה כדין מתפקידו כקלידן בלהקת אתניקס לאחר שיזם כנגדה גל פרסומים מכפישים באמצעי התקשורת. במקביל הוגשה כנגדו תביעה בסך שני מיליון שקלים בגין הנזקים שנגרמו ללהקה. טרם השעייתו של קליסקי, נערכו בין נציגיו ונציגי הלהקה פגישות רבות בהן העלה קליסקי טענות שונות והזויות בקשר לזכויותיו בלהקה וענייניה הכספיים.

   

  "טענותיו של קליסקי נבדקו לעומקן, הן על ידי עורך הדין של הלהקה, ד"ר יוסי כהן , הן על ידי מנהליה והן על ידי רואה החשבון שלה, ונמצאו מופרכות מיסודן. בניגוד לנטען, קליסקי קיבל את מלוא התמורה לה היה זכאי עד לאגורה. הסכסוך בין קליסקי לאתניקס אינו מהווה כל איום על המשך פעילותה. תפקידו של קליסקי בלהקה בשנים האחרונות היה בסך הכל קלידן, ועם השעייתו שכרה הלהקה קלידן שמבצע את התפקיד לשביעות רצונה. להקת אתניקס ממשיכה בהופעותיה הרבות בהצלחה ותמשיך למלא אולמות גם ללא קליסקי.

   

  "בקשתו של קליסקי כי יושב לתפקידו בלהקה היא דרישה מקוממת, מחוצפת ועומדת בניגוד לדין הקובע במפורש כי לא ניתן לאכוף חוזה לשירות אישי, בפרט נוכח דרישתו החילופית לפירוק הלהקה. תמיר לא השכיל כנראה להבין כי הלהקה היא גוף המונה חברים רבים שהחליטו פה אחד שהם קצו בהתנהגותו ואינם מעוניינים בשירותיו. הזכויות בסימן המסחרי 'אתניקס' אינן שייכות לקליסקי. הלהקה זכאית להמשיך ולהשמיע את להיטיה הרבים והמוצלחים שנכתבו ברובם הגדול על ידי זאב נחמה. התביעה שהגיש קליסקי, אינה אלא צעד נואש שמטרתו הרתעת חברי הלהקה, אך הם שמים מבטחם בבית המשפט ובטוחים שהתביעה תדחה מכל וכל".

   

  להקת אתניקס הוקמה ב־1989. היא סיפקה לקלאסיקה הישראלית להיטים רבים כמו "תותים", "ג'סיקה" ו"כתם הפרי" - ובמרוצת השנים הפכה לאחת הלהקות החשובות ביותר בפופ הישראלי.

   

  הכתבה פורסמה ב"ידיעות אחרונות"

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  תמיר קליסקי וזאב נחמה בימים טובים יותר
  צילום: ירון ברנר
  לאתר ההטבות
  מומלצים