שתף קטע נבחר

בגלל הליצנים הרוצחים: רונלד מקדונלד מוריד פרופיל

זה כבר ממש לא מצחיק: בארה"ב, בבריטניה, באוסטרליה ובניו-זילנד מדווחים המוני תושבים על תופעה של גברים בתחפושת ליצן המחכים להם בסמטאות חשוכות, רודפים אחריהם עם סכינים ומבהילים אותם קשות. על רקע התופעה הודיעה רשת המזון המהיר: מפחיתים את הופעותיו של ליצן הבית שלנו

רשת המזון המהיר "מקדונלדס" בארה"ב הודיעה כי הליצן המפורסם שלה "רונלד מקדונלד" שומר בימים אלה על פרופיל נמוך כדי לא להבהיל את הציבור – זאת על רקע הדיווחים על תופעה שהולכת ומתפשטת בכמה מדינות, ובמסגרתה אנשים לבושים בתחפושת ליצן צצים לפתע בחשכה ורודפים אחרי עוברי אורח מבועתים.

 

תאגיד מקדונלדס הודיע השבוע כי "על רקע האווירה הנוכחית השוררת בשל המקרים שבהם ליצנים מפחידים צצו ביישובים שונים, חברת מקדונלדס מתנהלת באופן מתחשב ומכבד בכל הקשור להשתתפות של רונלד מקדונלד באירועים בקהילה".

 

לאחרונה נרשמו דיווחים רבים של תושבים על ליצנים מפחידים הרודפים אחריהם ברחבי ארה"ב, בקנדה, באוסטרליה ובניו-זילנד. בארה"ב התופעה אילצה את המשטרה לפרוס שוטרים בכמה אזורים כדי לנסוך ביטחון רב יותר בציבור. הרקע לתופעה אינו ברור. בין השאר הועלתה הסברה שמדובר במסע יחסי ציבור לסרט אימה שעומד לצאת או במתיחה רחבת היקף בתיאום בינלאומי, אבל סביר יותר להניח שמדובר פשוט באנשים משועממים המחקים זה את מעשיו של זה לצורכי בידור עצמי.

רונלד מקדונלד. מי רוצה להיתקל בו עכשיו (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
רונלד מקדונלד. מי רוצה להיתקל בו עכשיו(צילום: gettyimages)

ראשית התופעה בחודש אוגוסט, אז תושבים בגרינוויל שבדרום קרוליינה סיפרו למשטרה על אנשים שמחופשים לליצנים ועומדים בצמתים, במגרשי כדורסל ובקרבת פנסי רחוב. המטרה לטענת התושבים, רובם הורים מודאגים, הייתה לפתות ילדים ונערים להתלוות אליהם ליער, לפעמים גם באמצעות מתן כסף מזומן. בעקבות הדיווחים התבקשו התושבים להודיע לרשויות במקרה שהם רואים ליצן חשוד. אחר כך דווח על ליצנים הרודפים אחרי תושבים גם בשלל ערים אחרות ברחבי ארה"ב.

 

לאחרונה הגיע השיגעון גם לאוסטרליה ולניו זילנד. בעיר המילטון בניו זילנד הותקפה בשבוע שעבר צעירה בת 22 על ידי שני גברים מחופשים לליצנים. "זאת הייתה חוויה מפחידה מאוד עבורה", מסרה משטרת ניו זילנד. באוסטרליה גולשים פרסמו ברשתות החברתיות שלל סרטונים של ליצנים מפחידים רודפים אחרי אזרחים תמימים, ואישה אחת סיפרה כי ברחה מבוהלת מליצן שרדף אחריה עם סכין.

 

משטרת אוסטרליה פרסמה בשבוע שעבר אזהרה חמורה לגברים שמתלבשים כליצנים, ומסרה כי הם עלולים למצוא עצמם מואשמים בפלילים או להפוך לקורבנות אם האזרחים המבוהלים יחליטו לתקוף אותם. המשטרה במדינת ויקטוריה באוסטרליה מסרה כי התופעה נראית "העתק של מקרים שהיו בארה"ב. לא נקבל שום מקרה של הפחדה או איום".

 

בשבוע שעבר הגיעה התופעה גם לבריטניה, והמשטרה במנצ'סטר עצרה כמה גברים מחופשים לליצנים שהבהילו ילדים. גולשים בסקוטלנד הקימו עמוד פייסבוק שנקרא "ליצנים רצחניים בגלזגו וסביבותיה",

והזהירו תושבים מליצנים שמבהילים עוברי אורח בשעות הלילה. גם השבוע עצרה משטרת בריטניה צעיר בן 19 בתחפושת ליצן, שהסתובב והפחיד בכוונה אנשים ברחובות לונדון. מהסקוטלנד יארד נמסר כי בשבועות האחרונים אירעו מקרים רבים של "תקיפות ליצן" ברחבי הממלכה ובלונדון בפרט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: gettyimages
ידיו נקיות. רונלד מקדונלד
צילום: gettyimages
מומלצים