שתף קטע נבחר

הותר לפרסום: זה המחבל שרצח שניים בגבעת התחמושת

את הפיגוע בירושלים ביצע מסבאח אבו סביח מסילוואן, שריצה בעבר מאסר על עבירות ביטחון ואמור היה להיכנס לכלא על תקיפת שוטר. בית המשפט צמצם את צו איסור הפרסום על פרטי החקירה של האירוע

 

 

בית משפט השלום בירושלים התיר היום (ה') לפרסם שהמחבל שביצע את פיגוע הירי הרצחני בגבעת התחמושת ירושלים ביום ראשון הוא מסבאח אבו סביח, בן 40 מסילוואן, שריצה בעבר מאסר בין עבירות ביטחוניות. בכך צמצם בית המשפט את צו איסור הפרסום על חקירת האירוע, אף ששמו ותמונתו של אבו סביח פורסמו ברשות הפלסטינית ובכלי תקשורת בעולם כבר ביום ראשון. בפיגוע נרצחו לבנה מליחי ולוחם היס"מ יוסי קירמה.

כרוז שפרסם חמאס אחרי הפיגוע שביצע מסבאח אבו סביח  ()
כרוז שפרסם חמאס אחרי הפיגוע שביצע מסבאח אבו סביח
 

 

 

 

הפיגוע התרחש בשתי זירות: המחבל הגיע במכוניתו מכיוון צומת הגבעה הצרפתית, המשיך בנסיעה במהירות לכיוון תחנת הרכבת הקלה מול המטה הארצי, ופתח בירי לעבר נוסעים שעמדו בתחנה. כתוצאה מהירי נפצעה מליחי באורח אנוש, ובהמשך מתה מפצעיה. הוא המשיך בנסיעה לכיוון צומת קלרמון-גאנו וירה לעבר שתי נשים שהיו במכוניתן.

 

אבו סביח המשיך בנסיעה לכיוון שייח ג'ראח, עצר כשהבחין בצוות לוחמי יס"מ שנסעו לכיוונו באופנועים - וירה לעברם. כתוצאה מהירי הזה נפגע קירמה ושוטר נוסף נפגע באורח קל. לאחר מכן נורה המחבל למוות.

 

לפיגוע קדם מחדל שאיפשר לאבו סביח להסתובב חופשי: הוא אמור היה להתייצב בימים אלה לריצוי מאסר שנגזר עליו בגין תקיפת שוטר, אולם לאורך ההליך זכה להקלות, לדחיית דיון, להסדר טיעון, לדחיית ריצוי עונשו - ובכל הזמן הזה, המשיך להסית לאלימות נגד יהודים.

 

לקראת החגים קיבל אבו סביח צו אלוף המרחיק אותו מהעיר העתיקה ומהר הבית. בצאת ראש השנה הוא נעצר על ידי המשטרה בחשד שהפר את הצו והובא לדיון בבית המשפט השלום בירושלים, שם שוחרר בתנאי הרחקה מהעיר.

 

תיק העבירות העשיר של אבו סביח כולל שורה של עבירות ביטחוניות. בין היתר ריצה מאסר של כשנה ב-2015 על עבירות של הסתה לאלימות וטרור. הוא שוחרר מהכלא בינואר השנה ובמקביל התנהל בעניינו התיק בגין תקיפת השוטר בשער חוטה באפריל 2014.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים