שתף קטע נבחר

תאמר נפאר נגד מירי רגב ועיריית חיפה: "לא אתן להם להשתיק אותי"

הראפר הפלסטיני היה אמור להופיע בפסטיבל הקולנוע בחיפה, אך המארגנים הודיעו כי הוא יבטל את הופעתו. הוא בתגובה מכחיש כי ביטל וברקע עומד מכתבה של שרת התרבות לראש עיריית חיפה, שמבקש ממנו לשקול שוב את הופעתו של הראפר בשל "פגיעה ברגשות הציבור". נפאר בתגובה: "העירייה תחת לחצים של שרת התרבות ולהקת הגזענים שלה"

סערה סביב הופעתו של הראפר תאמר נפאר בפסטיבל הקולנוע בחיפה: כשברקע לחץ מצד שרת התרבות, מירי רגב, לשקול שנית את הופעתו של הראפר הערבי, עיריית חיפה הודיעה היום (א') כי נפאר ביטל את הופעתו אך הוא בשיחה עם ynet הוא הכחיש את הדברים ואמר שלא הודיע על ביטול.

 

הסערה החלה בימים האחרונים עם פרסום קבוצה בפייסבוק שקראה לבטל את הופעתו של נפאר בחיפה, והמשיכה עם מכתב ששיגרה רגב לראש עיריית חיפה, יונה יהב, שבו ביקשה לשקול את הופעתו של נפאר בעיר וכתבה כי היא "מאמינה בחופש הביטוי ופועלת לחיזוקו אבל מילים אלו מבקשות לתת לגיטימציה לטרור ואסור לנו כמדינה לממן זאת בשום אופן. כאן עלינו, עליך, לשים את הגבול הברור בין חופש הביטוי לחופש מימון". עוד הוסיפה שרת התרבות כי "לא ראוי שעיריית חיפה תפגע כך ברגשות הציבור ובערכיה של מדינת ישראל".

שרת התרבות מירי רגב (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
שרת התרבות מירי רגב(צילום: אלכס קולומויסקי)

דבריה של רגב באים בעקבות הופעתו של נפאר בטקס פרסי אופיר שם ציטט קטעים משיריו של המשורר הפלסטיני מחמוד דרוויש, ובתגובה קמה שרת התרבות ממקום מושבה בטקס, אקט שגרר מהומה רבה.

 

מעיריית חיפה נמסר כי בעקבות שינויים בלוחות הזמנים נפאר ביקש לבטל את הופעתו. "הופעתה של הזמרת דיקלה התארכה והראפר התבקש לשנות את מועד תחילת ההופעה לשעה 22:00. בשל כך הוא יבטל, ככל הנראה, את הופעתו", נכתב בהודעה לתקשורת שבה הוסיפו כי "חיפה הינה עיר של תרבות, אמנות ופסטיבלים, והיא נותנת כתמיד במה לאומנים תושבי העיר ואורחים מהארץ ומהעולם".

 

נפאר עצמו התייחס בביטול למכתב של השרה רגב בעמוד הפייסבוק שלו וכתב: "אז מירי אמרה".


כאמור, בשיחה עם ynet אמר נפאר כי הוא לא הודיע על ביטול ההופעה וכעת בודק מה מקור הודעת הביטול של העירייה.

 

בהמשך הערב, עדכן הראפר את עמוד הפייסבוק שלו וכתב: "דרך הביתה אחרי חזרה עם גילי יאלו ומייסא דאו להופעה בשלישי, אני פתאום שומע בתקשורת שעיריית חיפה הודיעה שאני ככל הנראה מבטל את ההופעה שלי. אז אני מבין שהעירייה תחת לחצים של שרת התרבות ולהקת הגזענים שלה, ומקווה שאני אבטל, אבל אין לי שום כוונה לתת להם להשתיק אותי ומחכה לפגוש את כולכם בשלישי". 

 

 

 

 

 

 

 

השתתף בהכנת הכתבה: אחיה ראב"ד

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים