שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "מקומן של מכוניות מזהמות בפח האשפה של ההיסטוריה"

  אל הקולות הקוראים למעבר מהיר ככל הניתן לתחבורה נקיה מזיהום, מצטרפת כעת גם שוודיה המציעה איסור על מכוניות מונעות בנזין ודיזל תוך 25 שנים

  סגנית ראש הממשלה השוודי והשרה לפיתוח ושיתוף פעולה אזורי בנושא אקלים, איזבלה לובין, אומרת כי מדינות השוק האירופאי נדרשות לקבל החלטה לפיה תיאסר תכירת מכוניות מונעות בנזין ודיזל החל מ-2030. לפי לובין, חברת מפלגת הירוקים שכמה מחבריה עמדו בחודשים האחרונים תחת ביקורת מבית ומחוץ עקב אמירות שנויות במחלוקת (בהן כאלה הנוגעות לישראל), "כשרה לענייני סביבה, אני לא רואה שום דרך אחרת (להצלת הסביבה, ה.פ) חוץ מלשלוח את כלי הרכב המונעים בדלק פוסילי לפח האשפה של ההיסטוריה".

   

  זיהום אוויר ממכוניות באירופה בירידה 

  משווים את ישראל לנאצים: האיסלאם חדר לשלטון השבדי

   

  ומה עם הזיהום בתל אביב? (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  ומה עם הזיהום בתל אביב?(צילום: עידו ארז)

   

  השרה לובין ציינה לשבח את החלטתו העקרונית של הבונדסראט הגרמני, הגוף הפלמנטרי המייצג את 16 המדינות המחוזיות בגרמניה, לפיה תיאסר מכירת כלי רכב בעלי מנוע בעירה פנימית מ-2030. החלטה אותה חשף השפיגל רב התפוצה. יש להזכיר כי ההצעה השוודית כמו-גם ההחלטה (הלא מחייבת) של הגוף הגרמני, ניתנות ליישום רק עם הסכמה גורפת של מרבית מדינות השוק, ובעיקר יצרניות הרכב הגדולות שבו.

   

  כמו מדינות אחרות בצפון אירופה, גם שוודיה מעוניינת לעבור תוך כשני עשורים לייצור אנרגיה שאינה מזהמת את הסביבה. כך למשל, כבר לפני יותר משנה הצליחה דנמרק לייצר את כל החשמל הנדרש במדינה ממקורות טבעיים. בזכות תנאי מזג אוויר מתאימים, ייצרו טורבינות הרוח במדינה הצפונית עד 140% מתצרוכת החשמל במהלך יממה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים