שתף קטע נבחר

ארי שביט מגיב לטענה שתקף מינית: "לא חשבתי שמדובר בהטרדה, מתנצל"

עיתונאי "הארץ" פרסם הודעה שבה התייחס להאשמות של דניאל ברין כי תקף אותה מינית. "פירשתי באופן שגוי לחלוטין את האינטראקציה בינינו. חשתי שהיה לנו מפגש ידידותי שכלל, בין היתר, גם יסודות של חיזור", כתב. "אני מתנצל מעומק לבי"

ארי שביט (צילום: שגרירות ארה"ב) (צילום: שגרירות ארה
ארי שביט(צילום: שגרירות ארה"ב)

ארי שביט, עיתונאי "הארץ", הוא העיתונאי הבכיר שהעיתונאית האמריקנית דניאל ברין האשימה בטור שכתבה כי תקף אותה מינית. בהודעה שמסר כתב שביט: "את מה שאני ראיתי כחיזור, ברין ראתה כהתנהגות לא הולמת ואף מטרידה מצדי".

 

שביט הוסיף ואמר כי "לפני יותר משנתיים וחצי, בפברואר 2014, פגשתי את גברת דניאל ברין לשיחה בלוס אנג'לס. היום אני מבין, בצער, שפירשתי באופן שגוי לחלוטין את האינטראקציה בינינו באותה פגישה. עד שקראתי השבוע את המאמר אותו פרסמה, חשתי שהיה לנו מפגש ידידותי שכלל, בין היתר, גם יסודות של חיזור. לרגע לא חשבתי שמדובר בהטרדה מינית.

 

"כמי שמכבד כל אישה וכל אדם, וכמי שסולד מהטרדות מיניות, אני מתנצל מעומק לבי על אי הבנה זו. לא התכוונתי לעשות דבר שאינו מקובל על גברת ברין ובוודאי שלא הייתה לי כל כוונה לגרום לה לתחושת אי נוחות או לפגוע ברגשותיה".

דניאל ברין, העיתונאית האמריקנית שסיפרה על המקרה ()
דניאל ברין, העיתונאית האמריקנית שסיפרה על המקרה

ברין פרסמה מאמר באתר "ג'ואיש ג'ורנל" ובו טענה כי עיתונאי ישראלי בכיר תקף אותה מינית בארצות הברית לפני כמה שנים. שמו של העיתונאי לא פורסם בכתבה, והוא תואר, בין היתר, כמי שהיה לו "מבט תאוותני". ל"ידיעות אחרונות" היא סיפרה: "הרגשתי מאוימת איתו".

 

המאמר נכתב כחלק מהמאבק בתקיפות מיניות בהקשר לפרסומים על המועמד לנשיאות דונלד טראמפ. ברין סיפרה במאמר כי העיתונאי כתב ספר שהשפיע על השיח בקרב יהדות ארצות הברית ומנהיגי קהילות מקומיות רצו לפגוש אותו. "הסכמתי לפגוש אותו, עיתונאי מצטיין מישראל, במלון שלו בסביבות 22:00. הוא היה בארה"ב למשך 48 שעות בלבד", כתבה. "ברגע שהגעתי והנחתי את מכשיר ההקלטה על השולחן בינינו הוא עצר את הראיון שלנו".

 

היא המשיכה ותיארה את התפתחות העניינים: "'קודם כל', הוא אמר. 'אני רוצה להכיר אותך טוב יותר'. הוא שאל אותי סדרה של שאלות אישיות. הוא רצה לדעת אם הגבר שאיתו הייתי באירוע לספר שלו ערב לפני כן הוא בן זוגי. השאלות שלו גרמו לי להרגיש לא בנוח.

 

"האיש היה נשוי עם ילדים ודמות ציבורית, הנחתי שאני בטוחה, אבל אחרי שהשבתי על אחת משאלותיו בדרך שריגשה אותו, הוא התגנב אליי כמו חיה, תפס את כף ידי ומשך אותי אליו. הפניתי את פניי שמאלה והרכנתי את ראשי כדי להימנע מפיו. 'אני לא מבינה', אמרתי לו. 'אמש, מול כולם, דיברת כל כך באהבה על אשתך'. 'יש לנו הסכם', הוא השיב. 'אין לך ילדים?', שאלתי. הוא הביט בי בחיוך נכלולי. 'כן', אמר. 'ואני עדיין לא סיימתי'".

 

העיתונאית האמריקנית סיפרה עוד כי העיתונאי הישראלי הציע לה לעלות לחדר שלו, רק לרגע, אבל היא השיבה שהיא לא חושבת שזה רעיון טוב. "אנחנו לא חייבים לשכב", הוא אמר. "אני רק רוצה לחבק אותך". ברין ציינה במאמר כי העובדה שהרעיון לקיים יחסי מין בכלל עלה במהלך פגישה מקצועית היא "לא שפויה".

 

מנכ"ל חדשות ערוץ 10 גולן יוכפז, שם מופיע שביט בערבי שישי, טרם החליט האם להשעותו משידור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שגרירות ארה"ב
ארי שביט
צילום: שגרירות ארה"ב
מומלצים