שתף קטע נבחר

צה"ל יאחד את מתקני האחזקה ויעבירם לצפון

משרד הביטחון הודיע כי מרכזי השיקום והאחזקה של צה"ל יאוחדו למפעל אחד אשר ישוכן באיזור התעשיה ציפורית, סמוך לנצרת עילית. שר הביטחון ליברמן: "זו בשורה משמעותית ביותר לתעסוקה בצפון הארץ והמהלך הזה הוא חלק מהחשיבות הלאומית שאנו מייחסים לחיזוק הצפון והאנשים החיים שם"

מחזקים את הפריפריה. משרד הביטחון הודיע היום (ג') כי במהלך שנים הקרובות מתקני מש"א 7000 (מרכז השיקום והאחזקה של צה"ל) יועברו ממיקומם הנוכחי בצריפין, תל השומר וחיפה - למפעל אחד באזור התעשייה ציפורית, נצרת עילית. משמעות המעבר היא 2,000 מקומות עבודה. מפעלים אלה אחראים, בין השאר, על יצור טנק המרכבה ונגמ"ש הנמר.

 

כתבות נוספות בערוץ הקריירה

 

בעירייה אמרו כי המגעים התנהלו "מתחת לרדאר", משום שרשויות נוספות ביקשו שהמפעלים יעברו לתחומן. "ראש העיר הטרי, רונן פלוט הפעיל לחצים גדולים. לפני כחודש הוא אירח את מנכ"ל משרד הביטחון, האלוף במיל. אודי אדם, והציג בפניו תמונת מצב לפיה הבאת המפעלים לעיר יצילו אותה מפני חידלון ויהוו קרש הצלה ומנוע לצמיחה עתידית", נאמר היום בהודעת העירייה.

 

מנכ"ל משרד הביטחון אודי אדם ראש העיר נצרת עילית רונן פלוט (צילום: ישראל פרץ) (צילום: ישראל פרץ)
מנכ"ל משרד הביטחון אודי אדם ראש העיר נצרת עילית רונן פלוט(צילום: ישראל פרץ)

כמו כן ציינו בעירייה כי "נצרת עילית ידעה בשנים האחרונות רצף של משברים קשים, הצעירים עוזבים את העיר כי אין להם מקומות עבודה. המפעלים הביטחוניים יספקו את החמצן שהעיר צריכה, זהו פרויקט מחולל שינוי והרה גורל לעתיד העיר". אזור התעשייה ציפורית נמצא בסמוך לכביש 77, בין צומת המוביל לכפר כנא. למרות שאינו נמצא ברצף טריטוריאלי עם העיר נצרת עילית, הוא מוגדר כשטח מוניציפלי של העיר.

 

בהודעת משרד הביטחון נאמר כי שר הביטחון, אביגדור ליברמן, קיבל את המלצת מנכ"ל המשרד, אלוף (במיל') אודי אדם, לאחד את המפעלים ולהעבירם לאזור התעשייה ציפורית.

 

כמו כן נמסר כי העברת המש"א הינה מהלך תשתיתי מורכב ועתיר משאבים שייפרס על-פני מספר שנים. לשם כך עתידה מערכת הביטחון, יחד עם רשות מקרקעי ישראל ומשרד האוצר, להתחיל עבודת מטה שתכליתה הסדרת המקורות למהלך וכן פינוי של שטחים נרחבים במרכזי במטרופולין תל-אביב, חיפה וראשון לציון, באופן שיאפשר הקמת אלפי יחידות דיור.

 

על פי הערכות מערכת הביטחון, מלבד העברת המשרות לצפון הארץ, המהלך יביא גם לפינוי כ-670 דונמים במרכז הארץ המוגדרים כאזורי הביקוש, מהלכי התייעלות משמעותיים בצה"ל ומיזוג מערכי אחזקה ייעודיים. כמו כן, יתאפשר חידוש תשתיות בנות עשרות שנים, מעבר לבנייה ותהליכי ייצור 'ירוקים', שילוב טכנולוגיות מתקדמות ועוד.

 

בהודעתו אמר שר הביטחון ליברמן כי "העברת המש"א לגליל הינה בשורה משמעותית ביותר לתעסוקה בצפון הארץ והמהלך הזה הוא חלק מהחשיבות הלאומית שאנו מייחסים לחיזוק הצפון והאנשים החיים שם".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים