שתף קטע נבחר

מאסר עולם למחבל בן ה-16 שרצח את דפנה מאיר

בית הדין הצבאי גזר עונש חמור על המחבל שרצח את דפנה מאיר בפיגוע בעתניאל בתחילת השנה. בית הדין גם המליץ לכל ועדה שתתכנס בעתיד להימנע משחרור מוקדם

מאסר עולם ופיצויים בגובה של 1.75 מיליון שקלים - זה העונש שנגזר היום (ד') בבית הדין הצבאי ביהודה על המחבל בן ה-16 שרצח את דפנה מאיר ז"ל בפיגוע בעתניאל בתחילת השנה.

דפנה מאיר ז"ל ()
דפנה מאיר ז"ל
 

הוא הורשע על-פי הודאתו בעבירה המקבילה לעבירת רצח בדין הישראלי. בית המשפט הדגיש כי העונש הראוי לנאשם, שביצע את הרצח באכזריות בלתי רגילה ובדם קר, הוא שלילת חירותו לכל החיים - והמליץ לכל ועדה או גורם מוסמך שידון בעניין בעתיד להימנע משחרורו המוקדם.

 

מעבר לקנס הפיצויים הגדול, ההמלצה של בית הדין היא לממש את תקופת המאסר הלכה למעשה ללא קציבת העונש. כלומר, מאסר עד יום מותו. זאת בשל אכזריות הרצח.

 

צה"ל מסר כי הוא משתתף בצער משפחתה של דפנה מאיר ז"ל, וימשיך למצות את הדין במלוא החומרה עם פעילי הטרור.

 

נתן מאיר, אלמנה של דפנה, הגיב לאחר גזר הדין: "קשה להיות שמח, להביע קורת רוח. קוויתי שלא תינתן טיפת חמלה לאדם שעשה מעשה כזה ונחה דעתי שזה ככה. היה איזה שלב שאביו של הרוצח ביקש חמלה על בנו. אמרתי לשופטים שחמלה מגיע לצד הנפגע, לא לצד הפוגע. אדם שמבקש חמלה על הבן שלו אחרי שעשה מעשה כזה - החינוך שלו קלוקל. אמרתי לשופטים שאם חס וחלילה, חס ושלום הייתי עומד במקומו - הייתי מבקש להעניש את בניי באופן החמור ביותר. רוצחים לא צריכים להסתובב בנינו". 

 

מאיר, בת 38 מההתנחלות עתניאל שבדרום הר חברון, נרצחה בחודש ינואר השנה בפתח ביתה. אחת מילדיה הייתה עדה לאירוע, ושניים נוספים צפו בפעולות ההחייאה. הבת המבוהלת התעשתה במהירות והתקשרה להזעיק עזרה. "דקרו את אימא שלי, דקרו את אימא שלי. תעזרו לי", זעקה נסערת בטלפון.

 

המחבל. "צפיתי בטלוויזיה והחלטתי לרצוח"  ()
המחבל. "צפיתי בטלוויזיה והחלטתי לרצוח"
 

מאיר הותירה אחריה בעל, נתן, ושישה ילדים: רננה (17), עקיבא (15), אהבה (10), נעה (11), וכן שני ילדים קטנים - רק בני ארבע ושש. היא הייתה דמות מוכרת ביישוב. "אישה שמחה, מאושרת, אופטימית, ראש גדול, אחראית, אוהבת", תיאר אותה ישי קליין, המתגורר בשכנות.

 

לדפנה ובעלה נתן ארבעה ילדים, והם פתחו את ביתם לשני ילדי אומנה. היא שילבה בין רפואה קונבנציונלית בעבודתה כאחות בבית החולים סורוקה, לבין עבודתה כמטפלת ברפואה טבעית בהתמחות בפריון וגוף האישה. "כל אדם שכואב לו ביישוב ידע שאפשר לפנות אליה 24 שעות ביממה", סיפר קליין. בנוסף היא הייתה מדריכת כלות.  

 

המחבל הודה ברצח בחקירתו וסיפר כי במהלך התקופה שקדמה לפיגוע צפה בשידורי הטלוויזיה הפלסטינית, שהציגו את ישראל כמי ש"הורגת צעירים פלסטינים". ביום הפיגוע, ובהשפעת התכנים שאליהם נחשף בטלוויזיה הפלסטינית, החליט לבצע פיגוע דקירה במטרה לרצוח יהודי. נוכח סמיכות ההתנחלות עתניאל למקום מגוריו, החליט לבצע את זממו שם. לאחר הגעתו ליישוב, ומשהבחין במאיר, החליט לדקור אותה כמה פעמים ונמלט משם.

 

המחבל הבחין בדפנה מאיר בעת שצבעה את משקוף דלת ביתה, ניגש אליה מאחור ונעץ באכזריות את הסכין בראשה. לאחר הפיגוע הוא נמלט, התחבא מאחורי השיחים ובורח. בתום חיפושים אחריו נמצא בביתו, נשלף ממיטתו והועבר לחקירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים