שתף קטע נבחר

המצלמה חשפה: השכן ממול הוא מנקב הצמיגים הסדרתי

במשך כשנה חששה תושבת יבנה כי מישהו מנסה לפגוע בה, אחרי שגילתה פעם אחר פעם את צמיגי מכוניתה מנוקבים. לאחר שהציבה מצלמות אבטחה התברר כי האחראי למעשים הוא שכנה מהדירה הסמוכה. צפו

 

 

זה כשנה חיה תושבת יבנה בפחד שמישהו מנסה לפגוע בה על רקע לא ברור. פעם אחר פעם, כשהגיעה למכוניתה, גילתה כי צמיגיה מנוקבים. אחרי שהמשטרה לא עזרה לה, היא הציבה מצלמות אבטחה וגילתה כי מי שאחראי למעשים הוא לא אחר מהשכן שלה. למרות ריבוי המקרים, הודה השכן רק בארבעה ונשלח השבוע לעבודות שירות למען הציבור.

 

ד', שעובדת כסוכנת ביטוח, הייתה בטוחה שמישהו מנסה לפגוע בה. חייה הפכו לסיוט כאשר לאורך תקופה שנמשכה כשנה היא גילתה שוב ושוב, לעיתים תוך כדי סיכון בנסיעה, כי צמיגי רכבה מנוקבים. היא הגישה תלונות למשטרה, אבל כל פעם שמעה מחדש כי התיק נסגר מהסיבה הבאה: "עבריין לא נודע".

השכן בפעולה ()
השכן בפעולה

בסופו של דבר הבינה ד' כי אם לא תדאג לעצמה, אף אחד לא יפתור עבורה את התעלומה. היא התקינה מצלמות אבטחה על חשבונה לשם הגנה אישית - הן בביתה והן במקום עבודתה, ובאחד הימים, כאשר מצאה את הרכב "מפונצ'ר", היא חזרה למצלמות ונדהמה לגלות כי האחראי למעשים הוא השכן שגר בדירה הצמודה לדירתה בבניין שבו היא מתגוררת.

 

עורכי הדין ברכה וחריזי-מוזס ()
עורכי הדין ברכה וחריזי-מוזס

רק אז, כשהלכה למשטרה, החלה חקירה שבה הצליחה המשטרה לבסס ראיות נגד השכן, החשוד בחמישה מקרים. השכן עצמו הודה השבוע בארבעה מקרים, ובעקבות כך נגזר דינו ל-180 שעות לתועלת הציבור.

 

עורכי דינה של המתלוננת, איתי ברכה וסיניה חריזי-מוזס, הלינו על גזר הדין: "אנו רואים בחומרה רבה את הענישה המקלה שהושתה, שיש בה כדי לשדר מסר כי ביטחונם האישי של האזרחים הפקר הוא. מדובר בענישה שרכיב ההרתעה נעדר ממנה, הן לגבי העבריין בתיק זה והן כלפי עבריינים בכלל. בימים אלו פניתי אל יחידת התביעות על מנת לברר אם בכוונתם לערער על הענישה המקלה שהושתה על הנאשם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים