שתף קטע נבחר

ח"כ דוד ביטן: "רצח רבין לא היה פוליטי"

יו"ר הקואליציה הוסיף כי על המדינה לממן את העצרת לזכרו של ראש הממשלה לשעבר. על תאגיד השידור הציבורי: "התאגיד מורכב משמאלנים - בדקנו את הפייסבוק של העיתונאים. לא רואה מצב שהתאגיד לא יבוטל"

 

 

 

"רצח רבין לא היה רצח פוליטי", כך אמר היום (שבת) יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן (ליכוד) באירוע "שבתרבות" בחולון על רקע ציון 21 שנה לרצח ראש הממשלה לשעבר. "זה רצח שנעשה על ידי אדם שרצה לעצור תהליכים", חידד ביטן. בהמשך התייחס גם לסערת תאגיד השידור הציבורי ואמר כי הוא לא רואה תרחיש שבו התאגיד לא ייסגר לבסוף.

 

"לא מדובר ברצח פוליטי וזה לא קשור לפוליטיקאים", אמר ביטן לקראת העצרת שתתקיים הערב בכיכר רבין בתל אביב. "זהו רצח שנעשה על ידי אדם שרצה לעצור תהליכים". הוא הוסיף כי על המדינה לממן את העצרת לזכרו של רבין, וכי כאב לו לשמוע שאין לאירוע מימון רשמי. "אני בעד עצרת ממלכתית", אמר, "אם הייתי צריך לקבל החלטה הייתי מממן את העצרת הזאת, ומקיים עצרת ממלכתית ולא עצרת של השמאל".

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, באירוע "שבתרבות" בחולון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, באירוע "שבתרבות" בחולון(צילום: מוטי קמחי)
 

בנושא תאגיד השידור הציבורי אמר ביטן כי הקמת הצוות המשותף בנושא למשרד ראש הממשלה ולמשרד האוצר (צוות שביטן לא שותף בו בשל דרישה מפורשת של שר האוצר משה כחלון. א.א) – משמעו פירוק התאגיד. "אני לא רואה מצב שהתאגיד לא יבוטל", אמר.

 

ביטן חזר וטען כי התאגיד מורכב מ"שמאלנים באופן מובהק" שרוצים לממש את האג'נדה שלהם. הוא אף טען כי "בדקנו את הפייסבוק של עובדים בתאגיד. התאגיד יהיה אנטי-ממשלתי באופן מובהק".

 

בהמשך דחה יו"ר הקואליציה את הטענה שראש הממשלה, בנימין נתניהו, זרק אותו לגלגלים בכך שדחה את סגירת התאגיד. "אני בקשר רציף וטוב עם ראש הממשלה", אמר. "יש היררכיה. הקביעה הסופית היא של ראש הממשלה ואני מכבד את זה. התקשורת מתעסקת בתאגיד באופן אובססיבי, התעסקות סובייטית. אתם עושים את זה בגלל החברים שלכם בתאגיד. אנחנו לא מפחדים מהתקשורת, למדנו לחיות עם תקשורת נגדנו".

 

ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) התייחסה לאירועים האחרונים במסגרת אירוע "שבתרבות" במבשרת ציון, ואמרה "החלטנו להרים את העצרת כי מה שקרה לפני רצח רבין קורה היום בישראל. זה לא רק להזכיר את ראש הממשלה שנרצח, אלא להזכיר שיש פה דמוקרטיה שצריך להילחם עליה".

 

לבני הוסיפה "הבית היהודי והליכוד שנגרר אחריו רוצים שנשכח שיש פה דמוקרטיה. הממשלה רוצה להגיע למצב שלא יהיה מי שיעצור אותם - לא בג"ץ, לא יועצים משפטיים, לא תקשורת חופשית. לכן צריך לבוא הערב לכיכר".

 

מזכ"ל מפלגת העבודה וסגן יו"ר הכנסת, חיליק בר תקף את ביטן בתגובה לדבריו ואמר "ליגאל עמיר אמנם לא היה פייסבוק לחטט בו, אבל לא צריך להיות יו"ר קואליציה כדי להבין שמדובר ברצח פוליטי באופן הכי מובהק שיש. לרצח קדמה הסתה מאורגנת, שנאה, רדיפה של הימין הקיצוני, סימון מטרות וקריאות בוגד. אותה שנאה, רדיפה, סימון והסתה קיימת בדיוק גם היום - נגד עיתונאים, שופטים, קציני צה"ל וכל מי שחושב אחרת מהממשלה".

 

גם חברת הכנסת סתיו שפיר מהמחנה הציוני התייחסה לסערת תאגיד השידור הציבורי ואמרה "הימין הבין שהסתה היא כלי פוליטי יעיל. להשוות את עובדי רשות השידור ואת חברי הכנסת שלנו לחמאסניקים, זו אותה הסתה שרבין ספג לפני הרצח והם ממשיכים בה בלי שום מעצורים. ביבי רוצה שנפחד לדבר, הוא רוצה שעיתונאים יסננו את מה שהם רוצים להגיד. הוא רוצה להפחיד את הציבור כדי שישתוק ויפחד. הוא מרסק את תחושת התקווה של המדינה הזו".

 

ח"כ נורית קורן: "פסיכולוג בוועדה לקבלת שופטים כינה מועמדת 'שחורה וקטנה'"

חברת הכנסת נורית קורן התייחסה לסערה סביב מכתבה של נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור לשרת המשפטים איילת שקד. נאור כינתה במכתבה את הצעת החוק לשינוי הרוב הדרוש לבחירת שופטים "הצבת אקדח על השולחן", וקורן כינתה את המכתב "מוגזם". "בוועדה למינוי שופטים אני רואה הרבה אי צדק ואי סדר", אמרה קורן, "במערכת המשפט חבר מביא חבר. כל ניסיון להשפיע או ליצור ייצוג הולם של הציבור בארץ נתקל בתגובה קשה מאוד של השופטים".

 

באירוע "שבתרבות" שנערך בבאר שבע, סיפרה קורן שעד לאחרונה נשאלו המועמדים לקורס שופטים למוצאם. לדבריה, אחד הפסיכולוגים בוועדת הקבלה כינה מועמדת "שחורה וקטנה", ולאחר שפנתה בעצמה לנשיאת בית המשפט העליון מרים נאור, התקבלה הוראה להפסיק עם השאלה. עוד הוסיפה כי הפסיכולוג אמנם נתן את הדין על כך ועבודתו הופסקה, אך הוחזר לעבודה דרך מכרז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ח"כ ביטן, היום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים