שתף קטע נבחר

11 שנות מאסר למחבלת שפוצצה בלון גז

אסראא ג'אבעס פוצצה בלון גז ליד כוחות הביטחון לפני כשנה סמוך למעלה אדומים, ופצעה קל שוטר שהוצב שם. בנוסף למאסר, תשלם 20 אלף שקל פיצויים לשוטר

 

זירת הפיגוע ליד מעלה אדומים לפני כשנה  (צילום: מלי חפצדי) (צילום: מלי חפצדי)
זירת הפיגוע ליד מעלה אדומים לפני כשנה (צילום: מלי חפצדי)
בית המשפט המחוזי בירושלים גזר בצהריים (יום ב') 11 שנות מאסר על אסראא ג'אבעס, תושבת ג'בל מוכבר, שהורשעה בהצתת בלון גז ופגיעה בשוטר, שנפצע קל, על רקע לאומני לפני כשנה. ג'אבעס הודתה והורשעה במסגרת הסדר טיעון בניסיון לחבלה בכוונה מחמירה. הפרקליטות דרשה לגזור עליה 14 שנות מאסר, בעוד סנגוריה ביקשו להתחשב במצבה המשפחתי ובנסיבות האישיות שהובילו אותה לבצע את המעשה. עוד נקבע כי היא תשלם פיצוי של 20 אלף שקל לשוטר שנפצע.

 

השופט יורם נועם קבע כי "האידאולוגיה הרואה בפגיעה ביהודים באשר הם במטרה להפוך את המפגע ל'שהיד', היא אידאולוגיה מעוותת ורצחנית המבטלת כל ערך לחיי אדם". עוד הוסיף כי "באירוע ניכרה הנחישות של הנאשמת לפגוע בשוטרים". לדבריו, יש להחמיר בעונשים המוטלים על מבצעי פעולות טרור, לצורך שמירה על הציבור וגם לצורך הרתעה.

 

הפיגוע אירע כשהמחבלת נהגה ברכב בכביש 437, המחבר בין מעלה אדומים למחסום א-זעים. כאשר התקרבה המכונית לעמדת הבידוק, הבחין השוטר בנהגת לחוצה מאוד. הוא סימן לה לעצור בצד הדרך וכאשר ירד רגלית כדי לבדוק אותה - היא צעקה "אללה אכבר" ופוצצה את המכונית, באמצעות מטען שחובר לבלון גז. המחבלת, תושבת מזרח ירושלים, נפצעה קשה.  

 

השוטר שנפצע פונה לבית החולים שערי צדק, ודווח כי הוא סובל מכוויות בפניו. פרמדיק מד"א אהרון אדלר סיפר כי המחבלת הייתה בהכרה כשפונתה לבית החולים עם כוויות בכל חלקי גופה.

 

עו"ד יובל קידר מפרקליטות מחוז ירושלים: "היום ניתנו שני גזרי דין - נגד קטין ונגד אישה בבית המשפט המחוזי בירושלים, שביצעו פיגועים נגד חפים מפשע בבירה. בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות והטיל עליהם מאסרים ממושכים, לאחר שקבע כי אף שמדובר בקטין, בנקל יכלו מעשיו להסתיים בקטילת חיי אדם. אין מנוס מהטלת עונשי מאסר ממושכים על כל מי שלוקח חלק בפיגועים נגד חפים מפשע, יהיו אשר יהיו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מלי חפצדי
זירת הפיגוע לפני שנה
צילום: מלי חפצדי
מומלצים