שתף קטע נבחר

פשיטה על מטה סמסונג בקוריאה: בכירים חשודים בשחיתות

לפי החשד, בכירים בחברה העבירו כספים לצ'וי סון-סיל, ידידה טובה של נשיאת דרום קוריאה, פארק ג'ון-היאה, שמימנו את לימודי בתה

נציגים של משטרת סיאול והתובע המחוזי של דרום קוריאה פשטו על מטה סמסונג, וחיפשו עדויות לכך שבכירים בחברה היו קשורים לשערוריית שוחד ושחיתות שלאחרונה מרעידה את דרום קוריאה, כך דיווחו סוכנויות הידיעות המקומיות. דובר סמסונג אישר את הפשיטה אבל סירב להוסיף פרטים נוספים.

 

לפי החשד, בכירים בסמסונג העבירו כספים בצורה עקיפה וסודית במשך חודשים ארוכים לצ'וי סון-סיל, ידידה טובה של נשיאת דרום קוריאה, פארק ג'ון-היאה. ככל הנראה בסך הכל הועבר 3.1 מיליון דולר לחשבונה של צ'וי, שהשתמשה בכסף על מנת לממן את לימודיה של בתה. נציג של התובע המחוזי אישר שצ'וי היא המוקד מאחורי הפשיטה למשרדי סמסונג.

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

לאחרונה צ'וי, שמונתה למספר ועדות ממשלתיות מובילות בתחום התרבות והספורט ללא כל נסיון פוליטי, נעצרה בחשד למעשה מרמה ושוחד, בטענה שהיא השתמשה בקשריה עם פארק על מנת לגייס 68 מיליון דולר מעשרות מהחברות המובילות בדרום קוריאה.

 

הדבר הוביל להפגנות המוניות כנגד פארק בכל הערים המרכזיות במדינה, ולדרישה ממנה להתפטר. פארק בתגובה הודיעה שהיא משנה בצורה נרחבת את הוועדות המייעצות שלה ואת הקבינט במדינה.

 

ללא ספק, התזמון של הפשיטה הוא גרוע במיוחד עבור סמסונג, שעדיין מנסה להתאושש מפרשת הסוללות המתלקחות של הנוט 7 והכשלון המסחרי המהדהד של הגלקסי S6 לפני כשנה וחצי. שתי הפרשיות גרמו לסמסונג נזקים בגובה של מיליארדי דולרים, כאשר לפי ההערכות סמסונג איבדה 5.4 מיליארד דולר בהכנסות פוטנציאליות בעקבות הנוט 7. בעוד שמניית החברה לא רשמה כל שינוי משמעותי בעקבות פשיטת המשטרה, הדבר עורר לפי הדיווחים "פאניקה של ממש" בקרב העובדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים