שתף קטע נבחר

שלומי עושה שבת: אני הולך ומתחבר ככל שאני מתבגר

מיליוני יהודים ברחבי העולם יציינו בסוף השבוע את "השבת העולמית" - פרויקט שהחל בדרום-אפריקה והתפשט עד מהרה ל-87 מדינות בעולם. רבה הראשי של דרום-אפריקה יזם את הפרויקט כדי לחבר בין יהודים - והזמר שלומי שבת התחבר לרעיון, ויוביל הבדלה המונית בפריז: "אני ממש מרגיש שליחות"

 

 

זה קורה בסוף השבוע הקרוב, החל ממחר (ערב שבת פרשת לך-לך), ומצליח לגייס גם לא מעט סלבס מהארץ ומחוצה לה, שהתאהבו ברעיון של שבת אחת ללא מסכים, טכנולוגיות ועם הרבה אחדות משפחתית וקהילתית.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

מאות אירועים מתוכננים ברחבי העולם. בכיכר רבין תיערך קבלת שבת מוזיקאלית בסגנון קרליבך, באודסה – אפיית חלות המונית, בניו-יורק – עונג שבת קהילתי, ובפריז – הבדלה המונית שיוביל לא אחר מהיוצר והזמר (עם השם המחייב) שלומי שבת, עם ישי לפידות.

 

קראו עוד בערוץ היהדות  

 

"הצרפתים כולם והיהודים במיוחד עברו שנה מאוד קשה", אומר שבת בראיון לאולפן ynet. "אין יותר טוב מלבוא ולשמח אותם שם. אני ממש מרגיש שליחות. מאוד מתרגש לנסוע לצרפת ולראות את היהודים החמים שם".

 

"אנחנו זקוקים לביחד הזה"

זה התחיל בקטן, בדרום-אפריקה, שם חלם הרב וורן גולדשטיין – רבה הראשי של המדינה – לאחד את כל יהודי ארצו סביב השבת. הפרויקט הצליח מעל ומעבר למשוער, והשנה – זו כבר השנה השלישית – יציינו מיליוני יהודים ב-87 מדינות ומעל ל-960 ערים שונות, את "השבת העולמית": The Shabbos Project.

 

 

"אני חושב שהמסר הכי חשוב של השבת הזאת, זה האחדות של עם ישראל", הרב גולדשטיין אומר. "כולנו אחים ואחיות בכל רחבי העולם. ויש גם מסר של חשיבות השבת לחיים המודרניים שלנו. אנחנו שחיים כל כך בלחץ, צריכים יום של שלווה ושקט כדי להתחבר".

 

שבת מספר כי הוא נרגש לקחת חלק בפרויקט. "אנחנו באמת זקוקים לביחד הזה. להידבק ולאהוב האחד את השני", הוא מדגיש. ומוסיף כי עצם השבת מסמלת בעיניו אחדות גם מעבר לפרויקט. "כל שבת אנחנו עושים קידוש, אני והמשפחה שלי עם ילדיי וגרושתי שתחיה. זה מאחד בקטן את המשפחה שלי. בגלל זה אני נרגש מהפרויקט הזה, שמאחד את כל היהודים בעולם. וחוץ מזה, שבת היא דבר מאוד קדוש בשבילי בשנים האחרונות. אני הולך ומתחבר יותר ויותר, ככל שאני גדל".

 

אתה מופיע בשבת?

 

"ממש לא, בשום פנים ואופן לא. ואין סיכוי שאני אופיע אי-פעם".

 

הרב גולדשטיין מדגיש כי הפרויקט הוא כלל-יהודי ולא מגזרי בשום צורה. "הבת שייכת לכל יהודי ויהודי, ואנחנו רואים את זה בפרוייקט הזה, שאנשים כל כך מתלהבים מהמסר של השבת בחיים המודרניים. אנשים רוצים להיות בקשר אחד עם השני".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים