שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חביות נפץ וטילים על חאלב. רוסיה: פתחנו במבצע גדול
  תמה הפסקת האש האווירית שעליה הכריזה רוסיה? תושבים בחאלב מדווחים על הפצצות כבדות מטילים ומסוקים: "הבתים רועדים, פצצות נופלות סביבנו". שר ההגנה הרוסי הודיע על תחילת מבצע גדול במחוזות אידליב וחומס

  פעילי אופוזיציה סורים מדווחים כי הפצצות כבדות נרשמו בצהריים (יום ג') באזורים שבשליטת המורדים הסורים במזרח העיר חאלב – ההפצצות הראשונות שם זה שלושה שבועות. הדיווחים האלה מעלים את החשש שההפצצות מסמנות את תחילתה של מתקפה חדשה של כוחות אסד – מגובים בכוחות רוסיים – על העיר הצפונית, שעד מלחמת האזרחים הייתה הגדולה בסוריה.

   

  במקביל הודיע בצהריים שר ההגנה הרוסי כי חיל האוויר של ארצו פתח במבצע גדול במחוזות אידליב וחומס בסוריה. מנגד, שעות אחר כך הכחיש רוסיה כי מטוסיה או מטוסים סוריים תקפו היום בחאלב.

  הפצצה רוסית בחאלב, ארכיון ()
  הפצצה רוסית בחאלב, ארכיון

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  לפי ארגון Syrian Observatory for Human Rights שמושבו בלונדון ושמחזיק רשת של מודיעים ברחבי סוריה, בהפצצות נפגעו שכונות חיידרייה, חננו, סחור, שייח פארס, באב א-ניירב, קאדי אסכר ואל-קטרג'י. לפחות שלושה בני אדם נהרגו.

   

  הפצצות סוריות ליד דמשק בימים האחרונים

  הפצצות סוריות ליד דמשק בימים האחרונים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "הבתים שלנו רועדים מהפיצוצים", סיפר מודר שחו, תושב מזרח חאלב, "מטוסים חולפים מעלינו וההפצצות מתרחשות סביבנו". איברהים אבו אל-לאית, איש ההגנה האזרחית בחאלב, סיפר: "ההפצצות היום כבדות. לא היו כאן הפצצות כאלה כבר יותר מ-15 יום". לפי עדות של ברא אל-חלבי מהעיר חאלב מטוסי קרב יורים טילים וחביות נפץ מושלכות ממסוקים על מזרח חאלב.

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  באמצע אוקטובר הודיעה רוסיה כי היא עוצרת את ההפצצות בחאלב כדי לאפשר למורדים ולתומכיהם לעזוב את מזרח העיר. המורדים דחו את ההצעה וניסיון של האו"ם לאפשר משלוח של חומרי סיוע לאזור הנצור נכשל.

   

  בימים האחרונים הצליחו צבא אסד ושותפיו להחזיר לעצמם את השליטה על אזורים שאיבד הצבא במערב חאלב.

   

  חאלב הפכה בשנה האחרונה למוקד הקרבות החריף ביותר במלחמת האזרחים של סוריה, שנמשכת כבר חמש שנים וחצי. כוחות סוריים מגובים בכוחות מרוסיה, מאיראן וממליציות שיעיות ובהן חיזבאללה נלחמים שם נגד מורדים סונים בעיקרם, בהם גם כאלה הזוכים לסיוע מטורקיה, ארה"ב ונסיכויות המפרץ. זה שנים שהעיר מחולקת בין אזור מערבי בשליטת כוחות אסד לבין אזורים מזרחיים בשליטת המורדים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים