שתף קטע נבחר

תהל בת ה-4 פגשה את החיילים שתפסו את המחבלים שפגעו בה

שנה אחרי שנפצעה מבקבוק תבערה ליד בית אל סגרה תהל סופר מעגל כשפגשה עם משפחתה את לוחמי הצנחנים שתפסו את החולייה שפגעה בה. אמה סיגל: "היא קוראת להם 'אנשים רעים'". המ"פ: "כאן אנחנו מרגישים מה המשמעות שלנו"

 

 

תהל סופר בת ה-4 זכתה היום (ג') למשהו שלא רבים זוכים לו. שנה אחרי שנפצעה מבקבוק תבערה היא פגשה יחד עם משפחתה את הלוחמים שעצרו את חוליית המחבלים שפגעה בה.

 

ב-23 באוקטובר 2015 נקלעו בני משפחת סופר למארב של חוליית מחבלים כשנסעו בכביש 60 סמוך לבית אל שבבנימין. אחד המחבלים השליך בקבוק תבערה על המכונית, תהל נפגעה באורח בינוני ויתר בני המשפחה, בהם הוריה ושני אחיה, פונו אף הם לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

 

שנה אחרי הגיעו בני המשפחה מביתם שבניצן אל סמוך למקום האירוע, כדי להודות ללוחמי גדוד 202 של הצנחנים, שבשבועות האחרונים הצליחו לתפוס את חוליית המחבלים שפגעה במשפחה.

תהל מגישה פרחים לחיילים שתפסו את המחבלים (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
תהל מגישה פרחים לחיילים שתפסו את המחבלים(צילום: דובר צה"ל)

משפחת סופר עם הלוחמים, סמוך למקום האירוע (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
משפחת סופר עם הלוחמים, סמוך למקום האירוע(צילום: דובר צה"ל)

"זאת ממש סגירת מעגל עבורנו, להגיע לכאן, למקום שבו ניסו לרצוח אותנו", סיפרה האם סיגל סופר. "באנו למקום הזה, כל מי שהיה ברכב, כדי להודות לחיילים שעשו עבודה גדולה. אנחנו מעריכים ומוקירים את הפעילות שלהם ואת זה שהם תפסו את חוליית המחבלים שניסו לפגע ולרצוח אותנו".

 

גם תהל בת ה-4 הודתה לחיילים. "תהל מבינה הכול ויודעת לספר לכל מי ששואל, מה קרה לה ולמה היא לובשת חליפת לחץ", הסבירה סיגל.

"היא עדיין לא משתמשת במילה מחבלים אלא קוראת להם 'אנשים רעים'".

 

מפקד הפלוגה, סרן אליהו אסבן, שיחזר את רגע המעצר של אחד מחברי החוליה: "עמדנו במחסום ואז אחד החיילים זיהה את המבוקש. מיד הוצאנו אותו מהרכב ועצרנו אותו. להגיע לכאן עם החיילים זה אירוע מרגש. אנחנו עושים הרבה משימות בשגרה וכאן אנחנו ממש מרגישים למה אנחנו כאן ומה המשמעות של העבודה שלנו".

 

מפקד גדוד 202, סא"ל רועי צוויג, סיפר כי לאחר שהלוחמים גילו שמדובר במחבלים שפגעו בילדה קטנה הם חשו גאווה ושמחה: "הלוחמים שמחו שהצליחו לתפוס מחבלים ולסיים את האירוע הזה שיכול היה להתרחש שוב. הם ראו הלכה למעשה שמה שמלמדים אותם באימונים ומה שרואים בתקשורת באמת קורה, והם אלו שהביאו אולי למניעת הפיגוע הבא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
סגרה מעגל. תהל והלוחמים
צילום: דובר צה"ל
מומלצים