שתף קטע נבחר

תיעוד מזעזע: חבט בקשיש וגרר אותו מחנות

בן 82 התווכח עם בעל חנות ברמת גן - ואז חבט בו הבעלים ויחד עם עוזרו גרר אותו החוצה והותיר אותו לבדו חבול על המדרכה. הבעלים נאשם בתקיפה חמורה

 

 

 

תקיפת קשיש ברמת גן תועדה במצלמות האבטחה: יגאל בר לב, תושב העיר בן 43, נעצר שלשום (יום ד') בגין תקיפה חמורה. מחקירת המשטרה עולה כי הקשיש, בן 82 - אף הוא תושב רמת גן - הגיע לחנות אופניים חשמליים ברחוב הרא"ה בעיר והחל בדין ודברים על רקע כספי עם בעל החנות ועוזרו - הוא ביקש להשיב להם קלנועית שרכש כמה שבועות קודם לכן.

הקשיש על רצפת החנות ()
הקשיש על רצפת החנות

גוררים אותו החוצה ()
גוררים אותו החוצה

בבית משפט השלום בתל אביב הגישה מחלקת התביעות של המחוז כתב אישום נגד בר לב, בגין תקיפה חמורה. באישום נכתב: "המתלונן הגיע לחנות של הנאשם כשנעזר במקל הליכה, ודרש ממנו להחזיר לו את מלוא כספו בגין הקולנועית שהשיב לו". עוד נמסר כי בין הצדדים התפתח ויכוח קולני ובמהלכו הגיע לשם עובד בחנות ש"הרחיק והדף את המלונן לאחור, כך שזה עמד בפתח החנות והמשיך בטענותיו כלפי הנאשם".

 

באותה העת, הקשיש עמד בכניסה לחנות והנאשם שתיקן פנצ'ר בגלגל אופניים אמר לו "אתה עושה ממני צחוק, רמאי", וחבט בו. "הנאשם שהיה מאחורי הדלפק הגיע אל המתלונן וחבט בעוצמה בפניו באמצעות ידו הפתוחה". בעקבות זאת התמוטט האיש על הארץ. "כאשר הבחין הנאשם במתלונן שרוע על הרצפה ונאנק מכאבים, חזר לעבודתו הסדירה בתיקון גלגל האופניים".

 

בכתב האישום מתואר כי במשך דקות כשהקשיש שוכב על הרצפה, דרש בר לב מהעובד שלו להוציא את הקשיש שנאנק מכאבים מהחנות. לבסוף, הרימו אותו שניהם יחד והובילו אותו אל המדרכה, שם הותירו אותו לבדו, חבול. גם את מקל ההליכה של הקשיש ונעליו השליכו לצדו על המדרכה.

 

ניידת מד"א שהגיעה למקום פינתה את הקשיש לבית החולים תל השומר. שוטרי השיטור העירוני ברמת גן, שהגיעו למקום, עיכבו לחקירה את בעל החנות, ומעצרו הוארך. 

 

לפני כשנה פרסם מרכז המחקר והמידע של הכנסת מחקר המלמד כי מספר התיקים שנפתחו בגין עבירות אלימות כלפי קשישים בשנים 2014-2010 עלה מ-2,046 ל-2,531, זינוק של כ-24%. עבירות האלימות שאליהן מתייחסים הנתונים בוצעו כלפי קורבנות בני 65 ומעלה והן כוללות תקיפה, חטיפת ארנקים, שוד, אינוס, מעשה מגונה בכוח, חבלה גופנית חמורה, ניסיון לרצח, רצח והריגה.

 

הממצאים מחזקים את ההנחה שמרבית תוקפי הקשישים הם צעירים. סיכום של כל תיקי האלימות שנפתחו בגין אלימות נגד קשישים בשנים הללו מצביע על כך שב-84% מהמקרים החשודים אינם קשישים בעצמם (מתחת לגיל 64). באוכלוסייה הכללית נרשמה עלייה של 14% בתיקי אלימות ואילו בקרב קשישים נרשמה עלייה של 24%.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקשיש על הרצפה, לאחר שהותקף
מומלצים