שתף קטע נבחר

ה-FDA אישר: גלולת הווידאו הראשונה בעולם ב-360 מעלות

מינהל המזון והתרופות האמריקני אישר את שיווקה של גלולת הווידאו הראשונה בעולם בעלת 4 מצלמות המבצעת הדמיה של המעיים ב-360 מעלות לאבחון מהיר ומדויק יותר

גלולת הווידאו - הדור הבא: מינהל המזון והתרופות האמריקני אישר את שיווקה של קפסולת הווידאו הראשונה בעולם המעניקה תמונה תלת ממדית של המעיים, מדויקת הרבה יותר ובמהירות גדולה מזו של הגלולות הקיימות.

  

 

גלולת הווידאו הראשונה פותחה על ידי חברת גיוון אימג'ינג הישראלית והיא חוללה מהפכה באבחון בעיות במעיים: המדובר בקפסולה הכוללת מצלמת וידאו זעירה. לאחר בליעתה היא מצלמת בווידאו ומקליטה את מסעה במעיים, עד ליציאתה בצואה, אז היא מנוקה, המידע מועבר למחשב, והגלולה עוברת מיחזור.

 

הפיתוח החדש CapsoCam Plus הוא הגרסה המתקדמת ביותר של גלולות הווידאו. ארבע מצלמות זעירות המצלמות ברזולוציה גבוהה את המעיים רק כאשר הגלולה בתנועה. הסוללה אורכת 15 שעות ויותר, מה שמאפשר שימוש גם במטופלים הסובלים מריקון מעיים איטי.

 

הגלולה מאפשרת צילום גם באיזורים חשוכים במעיים, שעד כה לא ניתן היה לצלם אותם. איכות התמונות הגבוהה מאפשרת צילום מיטבי של כל סוגי הנגעים, גם כאלה שטוחים בהם לא ניתן היה להבחין עד כה בגלולות מתחרות.

 

"מהפכה משמעותית בעולם הרפואה"

כמוסת הווידאו החדשה אינה מצריכה שליטה מרחוק, היא אלחוטית ופוטרת מהצורך להסתובב עם חוטים או להתחבר למיכשור. עובדה זו חוסכת מהמטופל גיחות אל המרפאה, ומאפשרת לו לחזור לפעילות מיד לאחר בליעת הגלולה.

 

לאחר השימוש ויציאת הגלולה מהגוף, מניח אותה המטופל בקופסית ניקוי מיוחדת אותה הוא מחזיר אל המרפאה. החומר המצולם מועבר למחשב באמצעות מתקן מיוחד, והגלולה עוברת למיחזור לקראת שימוש במטופל הבא.

 

עשרות מדינות כבר הביעו עניין בגלולת הווידאו החדשה, שבינתיים אושרה לשימוש בארצות הברית בלבד. בישראל משמשת בינתיים גלולת הווידאו הישראלית של חברת גיוון, במספר מכוני גסטרואנטרולוגיה, ופוטרת מהצורך בבדיקות אנדוסקופיות המחדירות מצלמת וידאו דרך פי הטבעת תחת הרדמת טשטוש.

 

"עידן גלולות הווידאו חולל מהפכה משמעותית בעולם הרפואה", אומרת ל-ynet ד"ר ורד נחמיאס, מומחית לגסטרואנטרולוגיית ילדים, "הגלולה הראשונה של גיוון אימג'ינג והגלולות האחרות שבאו בעקבותיה, פתחו עולם נסתר של 6 מטרים, אורכו של המעי הדק.

 

"הגלולה מאפשרת אבחון של מחלות כמו קרוהן, פוליפים זעירים שלא נראו באף הדמיה, נגעי כלי דם שנראו לראשונה, ואבחנות נוספות. אין ספק שגלולה המאפשרת צילום של 360 מעלות במעי הדק באיכות גבוהה היא בשורה גדולה למטופלים, והתקדמות משמעותית".
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלולת הווידאו שתראה את המעיים
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים