שתף קטע נבחר

עדיין כאן: "לה פמיליה" לא התמוטט

רק לפני ארבעה חודשים, חגגו פוליטיקאים וקציני משטרה שהצליחו להפיל את הארגון בזכות גל מעצרים שכלל מעל 50 אוהדים ויצר הד תקשורתי ענק. מאז, מרבית העצורים שוחררו, "לה פמיליה" התאושש במהירות רבה ואפילו גדל מיום ליום. הערב (21:00) הם מתכננים תהלוכה לשערי היציע המזרחי

יולי 2016. סוכן סמוי שהופעל נגד ארגון אוהדי הכדורגל של בית"ר ירושלים, "לה פמיליה", הוביל למעצר של מעל 50 אוהדים ולהד תקשורתי ענק. במשטרה חיככו ידיים בסיפוק לנוכח מצעד העצורים בבית המשפט והתקשורת לא שקטה עם תיאורים רבים על פעולות הארגון, תכניותיו ומעלליו.

 

 

סופר אז על כך ש-400 שוטרים ולוחמי מג"ב פשטו באישון לילה, בזכות המידע מהסוכן הסמוי, על בתי חברי ארגון "לה פמיליה". המשטרה הודיעה שנתפסו אצל חברי הארגון 20 רימוני הלם, 29 אבוקות, 19 רימונים מאולתרים, רימוני גז, רימוני עשן ומוקש תאורה. הישג חסר תקדים.

 

רבים היו בטוחים שהמהלך של המשטרה ימוטט את הארגון, פוליטיקאים וקציני משטרה חגגו. גם לפני חמש שנים, כשאוהדים שרפו את בית וגן, היו בטוחים במשטרה שימוטטו את הארגון אבל הוא המשיך לפעול והתעצם למרות איסור באותו תקופה על כניסת אוהדים לטדי עם פריטי לבוש המזוהים עם הארגון או ראשי התיבות שלו, LF.

 

מרחב מוריה של משטרת ירושלים פעל אז באופן יום-יומי למיגור ואכיפה של פעילות פלילית ב"לה פמיליה", שהוגדר "ארגון פשע" לכל דבר, הן בהיבט המודיעיני והן בהיבטים אחרים.

 

המשטרה תפסה אמצעי לחימה רבים (צילום: דוברות המשטרה, ראובן שוורץ) (צילום: דוברות המשטרה, ראובן שוורץ)
המשטרה תפסה אמצעי לחימה רבים(צילום: דוברות המשטרה, ראובן שוורץ)

 

יחד עם זאת, במשטרה הבהירו כי הארגון שונה במהותו מארגוני פשע "רגילים" בשל היותו מיוסד על מימוש אידיאולוגיה ימנית קיצונית ולא כארגון הפועל מאינטרס כספי, כלכלי או אחר. החוקרים התקשו לגייס משתפי פעולה בתוך הארגון מכיוון שהאמונה האידיאולוגית של חבריו נמצאת ברמה הגבוהה ביותר, ממש כמו לדת.

 

דודי מזרחי, לשעבר פעיל בולט ב"לה פמיליה" שעזב את הארגון לפני כמה שנים, חזה כבר לאחר גל המעצרים שזה לא יוביל לשיפור החווייה באצטדיון טדי: "כואב לי לראות שאנשים נעצרים על דברים לא פשוטים כמו החזקת אמצעי לחימה ורימונים, אבל אי-אפשר לבוא פעם בעשר שנים, לעשות פעולה אחת ולחשוב שהיא תגרום לשינוי האווירה".

 

ועכשיו למציאות. מספר מצומצם של חברים בארגון נותרו במעצר, מרביתם שוחררו. הארגון שחטף מכה ביולי התאושש במהירות רבה. הוא חי וקיים, פועל כל הזמן ואפילו גדל מיום ליום.

 

מעטים נותרו במעצר. פעילי "לה פמיליה" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מעטים נותרו במעצר. פעילי "לה פמיליה"(צילום: מוטי קמחי)

 

כבר בחודש אוגוסט, פרסם הארגון בדף הפייסבוק שלו: "אנחנו ממשיכים לפעול כרגיל ולהעלות תצוגות קהל כמו שרק אנחנו יודעים וכבר ראיתם (במשחק במוקדמות הליגה האירופית) מה הארגון מסוגל". בהמשך הפוסט נכתב: "ארגון לה פמיליה הוא משפחה אחת גדולה, ובכל משפחה גם לנו יש את הזכות לשמור על העקרונות שלנו שלעולם לא ישתנו. ומשפחה אי אפשר להפיל. ארגון לה פמיליה יהיה לנצח!".

 

אל התוכן מהסוג הזה, חשופים כמעט 30 אלף איש שעוקבים אחרי העמוד של "לה פמיליה" בפייסבוק. אלפים מביניהם גם דומיננטיים עם הודעות, תגובות ולייקים. למעלה משני שליש מאוהדי בית"ר ירושלים, מגיעים למשחקי הבית עם פריטי לבוש של הארגון. במשחקי החוץ, חברי "לה פמיליה" הם הרוב. פעילי הארגון אחראים גם על התצוגות ביציע וגם לקראת המשחק הטעון הערב (ב', 21:00) מול הפועל ת"א, הם עמלו לא מעט להכין תפאורה מיוחדת.

 

בית"ר ירושלים באימון לפני הפועל ת"א (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
בית"ר ירושלים באימון לפני הפועל ת"א(צילום: עמית שאבי)

 

ביום שישי שעבר, באו חברי הארגון לאימון ודאגו להלהיט את השחקנים עם חזיזים ורימוני עשן ולפני המשחק, תתקיים תהלוכה מאזור קניון מלחה ועד לשערי הכניסה ליציע המזרחי.

 

שחקנים רבים בקבוצה עדיין חוששים להתעמת עם אנשי הארגון. לא אחת, בזמן שהאוהדים שרים "הנה היא עולה, הקבוצה הגזענית של המדינה", מוחאים השחקנים כפיים. לכך צורפו גם שירים חדשים המתייחסים לפרשה ויוצאים נגד הסוכן הסמוי. בכולם מסר אחד ברור: "לה פמיליה לא תיפול".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
אוהדי בית"ר ירושלים
צילום: אורן אהרוני
מומלצים