שתף קטע נבחר

באמצע הדיון: השופט נתן לנאשם 100 שקלים

שופט השלום בירושלים שמואל הרבסט דן בעניינו של דר רחוב שהואשם כי גנב מחנות נוחות ואיים על המוכר בסכין. הנאשם סיפר כי אין לו מה לאכול או לשתות והשופט מתח ביקורת נגד רשויות הרווחה. אז שלף שטר של 100 שקל והעניק אותו לנאשם

מחוות השופט: שופט בית משפט השלום בירושלים שמואל הרבסט מתח ביקורת חריפה על רשויות הרווחה, הרשות לשיקום האסיר ושירות המבחן במהלך דיון בתיק פלילי של דר רחוב, וטען כי יש לבחון בדחיפות כיצד הנאשם הגיע למצב שבו אין לו מה לאכול או לשתות באופן מסודר.

 

לאחר ששמע את טענות הנאשם על מצבו הקשה הוציא השופט הרבסט מכיסו 100 שקלים ונתן לו אותם. לפרוטקול אמר השופט כי עשה זאת "על מנת שיהיה לו מה לאכול".

השופט שמואל הרבסט (באדיבות אתר הרשות השופטת) (באדיבות אתר הרשות השופטת)
השופט שמואל הרבסט(באדיבות אתר הרשות השופטת)

הדיון התקיים היום (ב') בבית המשפט השלום בירושלים בתיק פלילי של דר רחוב המואשם כי גנב שבעה בקבוקי בירה מחנות נוחות בירושלים, תוך שהוא תוקף את המוכר ומאיים עליו בסכין. בהסדר טיעון שהושג בעבר בהסכמה מול התביעה נקבע כי הוא יורשע וכי העונש שייגזר עליו הוא 20 חודשי מאסר.

 

בדיון שהתקיים בפני השופט הרבסט על מצבו הסוציאלי סיפר הנאשם כי הוא השתחרר מהכלא לפני שישה חודשים וכיום הוא מתגורר ברחוב. "אני נתון לחסדים של אנשים, לפעמים אני לא אוכל ולא שותה. היום לא אכלתי כלום. מדי פעם מהייאוש אני משתמש בסמים", סיפר דר הרחוב בדיון בית המשפט.

 

הוא סיפר גם: "לפני כמה שנים פניתי לרווחה והם אמרו לי שאין להם איך לעזור לי. פניתי לרשות לשיקום האסיר וגם הם לא עזרו לי. כל החיים שלי אני מסתובב ברחובות. אני ישן ברחובות בשק שינה בכניסות. אני לא מסוגל לישון כך".

 

בתגובה הורה השופט, שאישר את הסדר הטיעון ששלח אותו למאסר, להעביר את פרוטוקול הדיון ופרטי המקרה בדחיפות לשירות המבחן, הרשות לשיקום האסיר ומחלקת הרווחה בעיריית ירושלים, לרשויות הרווחה בשכונת גילה ולמשרד הרווחה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות אתר הרשות השופטת
השופט הרבסט
באדיבות אתר הרשות השופטת
מומלצים