שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  זה לא מדע בדיוני: "חולית" חוזר לקולנוע
  אולפני לג'נדרי חתמו על הסכם עם יורשי המחבר של יצירת המדע הבדיוני המופתית "חולית". אחרי התגבשות צוות ההפקה, אפשר כבר לצפות לגרסה מעודכנת לסרט של דיוויד לינץ' מ-1984
  הטריילר של "חולית"

  הטריילר של "חולית"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  51 שנה אחרי יציאתה לאור של היצירה הספרותית המופתית "חולית" מאת הסופר פרנק הרברט, 32 שנה אחרי העיבוד הקולנועי הבלתי נשכח של דיוויד לינץ', מקבלים חובבי המדע בדיוני בשורה משמחת. יוזמה חדשה של אולפני לג'נדרי מסמנת עיבוד עתידי נוסף למסך הגדול. ראשי לג'נדרי הגיעו להסכם עם יורשי הרברט על העברת הזכויות לרשותם, ואלו סביר להניח יתממשו בעתיד הקרוב בדמות סרט חדש, אולי אפילו פרנצ'ייז.

   

  ההסכם החדש מאפשר לאולפני לג'נדרי לעבד את עלילת "חולית" למסך הגדול והקטן. "ההסכם מזמן פיתוח והפקה של סרט אפשרי ופרויקטים טלוויזיונים לקהל הבינלאומי", נמסר בהצהרת האולפנים, אותם מוביל המייסד תומאס טול, בחסותו של תאגיד הענק הסיני וואנדה שרכש אותם לאחרונה. בצוות המפיקים ייכללו גם בנו של הסופר בריאן הרברט ונכדתו קים.

   

  סטינג מהצד של הארקונן וקייל מקלאכלן מהצד של אטרידיס. "חולית" של דיוויד לינץ' ()
  סטינג מהצד של הארקונן וקייל מקלאכלן מהצד של אטרידיס. "חולית" של דיוויד לינץ'

  "חולית" נחשב לקלאסיקת מדע בדיוני. עלילתו מתחוללת בזירה פוליטית משוסעת בחלל החיצון שם נאבקים בתי אטרידיס והארקונן על שליטה בכוכבי הבית שלהם וכן בכוכב המדברי אראקיס והמשאב היקר מפז שבתוכו: התבלין - מעין סם רב עוצמה לשימושם של אזרחי האימפריה הגלקטית כולה. אחרי התנקשות באביו שעמד בראש בית אטרידיס, פול נמלט לאראקיס, לומד את סודות התבלין ומוביל התקוממות עממית רבת עוצמה שתהפוך את סדרי השלטון.

   

  כבר בשנות ה-70 ניסה הבמאי הצ'יליאני אלחנדרו חודורובסקי לעבד את הסיפור למסך הגדול בהשתתפותם של סלבדור דאלי ומיק ג'אגר, אך נכשל - בעיקר כיוון שלא נמצאו המקורות הכספיים לממן את הפרויקט הגרנדיוזי - על כך סופר בסרט הדוקומנטרי המדובר "חולית של חודורובסקי". דיוויד לינץ' הצליח יותר עם סרטו מ-1984 בכיכובם של קייל מקלאכלן, סטינג, פטריק סטיוארט, יורגן פרושנאו, בראד דוריף, וירג'יניה מדסן, חוזה פרר וסילביה מניאנו.

   

  באולפני לג'נדרי מקווים להציב באמצעות "חולית" יקום אלטרנטיבי לזה של "מלחמת הכוכבים" שבבעלות דיסני, ומהללים את הישגם ברכישת היצירה הספרותית ש"מזה זמן רב נחשבת ליהלום שבכתר של נכסי המדע הבדיוני. המורשת שלה והשפעתה ניכרת בכל דבר, מ'מלחמת הכוכבים' עד ל'מטריקס', ולעתים מתייחסים אליה כגרסת המדע הבדיוני של 'שר הטבעות' עם העולם רחב היריעה והפוליטיקה הרב ממדית שלה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים