שתף קטע נבחר

דעה בדקה: הקרב על ילדי הגרושים

"אסור לגזול מקטינים את אביהם באופן כמעט אוטומטי מרגע הפרידה והגירושין", טוען יו"ר א' זה אבא. "אם חזקת הגיל תבוטל יאלצו ילדים, בעל כורחם, להפוך לקלף מיקוח בריב המכוער שבין ההורים המתגרשים", טוענת רכזת מטה הארגונים למען ילדים בחזקת הגיל הרך

 

 

מדוע אסור לבטל את חזקת הגיל הרך?

על מה אנחנו מדברים כשאנחנו מדברים על חזקת הגיל הרך? על דבר אחד בלבד: על הילדים. על טובת הילדים. אם חזקת הגיל תבוטל יאלצו ילדים, בעל כורחם, להפוך לקלף מיקוח בריב המכוער שבין ההורים המתגרשים.

 

בתור ילדה להורים גרושים אני יכולה להעיד: גירושין זה דבר רע ונורא. ככל שהתעצם הסכסוך בין ההורים שלי, כך גדל הסבל שלי, וגדל החור בנשמה שלי.

 

חזקת הגיל הרך היא קיר המגן על ילדים הכי חשוב בהליך הגירושין. ללא ההגנה הזו, הם יהיו חשופים לסכסוכים קשים, אכזריים ובלתי נגמרים בין ההורים. בזמן שהשנאה אחד לשנייה מעוורת אותם, חזקת הגיל הרך מונעת מההורים לריב על הדבר ששניהם אוהבים יותר מכל דבר אחר בעולם, על הילדים שלהם.

 

אלינור דוידוב - רכזת מטה הארגונים למען ילדים בחזקת הגיל הרך

 

מדוע יש לבטל את חזקת הגיל הרך?

אם נתעלם מכך שמדינת ישראל היא המדינה המערבית היחידה שבה עדיין חלה חזקת הגיל הרך, אז עלינו לתת דגש לכך שמדובר בחזקה הנוגעת לקטינים חסרי ישע שקולם אינו נשמע.

 

קטינים שמהם גוזלים את אביהם באופן כמעט אוטומטי מרגע הפרידה והגירושין וזאת מכורח חזקה ארכאית הסותרת כל היגיון בריא וחוקי צדק טבעי. כיום ובמציאות שבה אנו חיים אין עוד מקום לחזקה שכזו, כיום אנו חיים במציאות שבה קם דור חדש של אבות, אבות הכמהים לילדיהם וכאלו המבקשים לקחת חלק פעיל בגידולם וחינוכם של ילדיהם.

 

אבות אלו מתנגדים להפרטת אבהותם ואבהותך בפרט, כיום אין משפחה שטרם נחשפה למצב השורר בקרבנו וזאת היא חובתנו לדאוג לכך שילדינו יגדלו ויתחנכו לשוויון, גם בהורות.

 

אמיר שיפרמן, יו"ר תנועת א' זה אבא

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים