שתף קטע נבחר

פרשת זקן-אולמרט: עו"ד נבות תל צור יושעה לשנה, התיק הפלילי ייסגר

הפרקליט הבכיר פעל להניא את שולה זקן מלחתום על הסדר טיעון בפרשת הולילנד, בניסיון להגן על מקורבו אולמרט. בעקבות קובלנה של פרקליט המדינה הגיעו הצדדים להסכם: תל צור יודה בהתנהגות שאינה הולמת

 

עו"ד נבות תל צור (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עו"ד נבות תל צור(צילום: מוטי קמחי)
הפרקליט הבכיר נבות תל צור יושעה לשנה מעריכת דין בגין התנהלותו מול שולה זקן על רקע משפט הולילנד, אולם התיק הפלילי נגדו ייגנז. זאת בהתאם להסדר שאליו הגיע מול פרקליטות המדינה, ולפיו יודה בעבירה של התנהגות שאינה הולמת. תל צור, נטען, פעל להניא את זקן מלחתום על עסקת טיעון ובכך ביקש לסייע למקורבו, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

 

פרקליט המדינה שי ניצן הגיש היום (ד') לבית הדין המשמעתי המחוזי של לשכת עורכי הדין בתל אביב קובלנה משמעתית נגד עו"ד תל צור. במקביל הודיעו הצדדים על ההסדר שלפיו יעתרו בהסכמה לגזור עליו את עונש ההשעיה בפועל וכן השעיה על-תנאי לתקופה שיקבע בית הדין.

 

בקובלנה המשמעתית צוין שעו"ד תל צור היה חברו של ראש הממשלה לשעבר אולמרט. הוא ייצג אותו בעניינים שונים, ייעץ לו ודאג לאינטרסים שלו גם בתיקים שבהם לא ייצג אותו. בתקופה שזקן ואולמרט עמדו לדין בפרשת הולילנד הם נפגשו ביוזמתה. היא ביקשה לשמוע את עמדתו לגבי הסדר הטיעון שהוצע לה, והוא הציע לה להיפגש עם תל צור.

 

לבקשתה נפגש עמה תל צור בבית אמה, ללא ידיעתם של עורכי דינה בתיק הולילנד. על רקע ניגוד האינטרסים בין זקן לאולמרט, נטען בקובלנה, הוא המליץ לה לא לחתום על ההסכם מתוך כוונה לסייע לאינטרס של חברו.

זקן ואולמרט במהלך משפט הולילנד (צילום: תומר אפלבאום) (צילום: תומר אפלבאום)
זקן ואולמרט במהלך משפט הולילנד(צילום: תומר אפלבאום)

בהמשך הפגישה הציע תל צור לזקן, בשמו של אולמרט, שראש הממשלה לשעבר יפעל לכך שמקורבים אליו ישלמו לה שכר עבודה מוגדל וכן יעניקו לה סיוע כספי למימון סנגור פרטי, אם היא לא תמשיך להיות מיוצגת על ידי עורכי דינה.

 

עורך הדין נבות תל צור מסר בתגובה: "קיבלתי בסיפוק רב את הודעת פרקליט המדינה על גניזת התיק הפלילי בענייני בעקבות הליך השימוע. סגירת התיק הפלילי משמעותה אחת – לא דבק רבב פלילי בהתנהלותי. מלכתחילה, וכך הודעתי בעבר על יסוד ניסיון של 30 שנה כסנגור, ברור היה שלא עברתי כל עבירה פלילית, וכי זו המסקנה האפשרית היחידה.

 

"כפי שאמרתי ביום החקירה הראשון, אני מקבל על עצמי את הביקורת מבחינת הנראות על התנהלותי בפרשה זו, בעצם קיום הפגישה עם שולה זקן בהיותי מקורב לאולמרט. לפיכך נטלתי אחריות במישור המשמעתי, תוך הטלת סנקציה, על מנת להביא פרשה זו לידי סיום ולהותירה מאחוריי".

 

הקובלנה הוגשה על ידי פרקליט המדינה, בהיותו אחד מארבעת הגופים שחוק לשכת עורכי הדין העניק להם סמכות (מקבילה) לעשות כן בשל עבירת משמעת. הצדדים הסכימו כאמור על גניזת התיק הפלילי.

 

ביוני האחרון הודיעה הפרקליטות שהיא שוקלת להעמיד את עו"ד תל צור לדין בעבירות של שיבוש מהלכי משפט והדחה בעדות בכפוף לשימוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
עו"ד נבות תל צור
צילום: גיל יוחנן
מומלצים