שתף קטע נבחר

הוארך מעצרו של הערבי שליווה את ליאור עטיה לג'נין

גורמים ביטחוניים אומרים כי בחקירתו של זועבי התגלו סתירות. פרקליטו: אין לו קשר לרצח; הוא מזועזע מרצח חברו ומבכה את מותו. ליאור עטיה מובא למנוחות בעפולה. ד"ר שמואל גיליס, שנרצח אמש בכביש ירושלים-חברון, הובא למנוחות בגוש עציון. רעייתו: "אני מרחמת לא רק על הילדים, אלא על החולים, שהוא היה בשבילם תקווה ואוזן קשבת"

בית משפט השלום בנצרת האריך בשישה ימים את מעצרו של מוחמד זועבי מתמרה, אשר התלווה לליאור עטיה, שנרצח אתמול בג'נין. זועבי חשוד בקשירת קשר לביצוע פשע ובסיוע לארגון עויין. חקירתו תימשך במשטרת שומרון.
סניגורו, עו"ד מוחמד מסאלחה, ביקש למנוע את הפרסום וטען כי מדובר בחשדות בלתי מבוססים, וכי הנזק הכרוך בפרסום הוא חסר תקנה. לטענת הסניגור, זועבי יימצא חף מכל אשמה. השופט ג'ורג' אזולאי דחה את טענותיו ונעתר לבקשת העיתונות לפרסם את החלטתו באופן חלקי.
פרקליטו של החשוד אומר כי מרשו מזועזע מהמקרה ומבכה את הרצח של חברו. לדבריו, לא היה לזועבי יד ורגל בקשירת קשר לרצח: "הם חברים שנים רבות ובני משפחתו של מוחמד מזועזעים מהרצח יותר מאשר ממעצרו של בנם", אמר הפרקליט.
זועבי היה נתון בחקירת השב"כ מאז יום חמישי, ולדברי גורמים ביטחוניים, נתגלו בעדותו סתירות. עטיה נרצח מייד לאחר שהוא וזועבי חצו את המחסום בכניסה לג'נין. כוחות ביטחון שהיו באזור המחסום בג'נין מסרו כי זועבי רץ לכיוונם בהיסטריה ואמר: "ירו בו, ירו בו".
ליאור עטיה הובא למנוחות ביום שישי בצהריים בבית העלמין בעפולה. לאחר שנודע כי נרצח, סיפרה אמו, שושנה עטיה, כי טרם יציאתו ביקשה ממנו שלא ייסע, אך הוא אמר לה כי אין לה מה לדאוג: "התחננתי אליו, אמרתי לו שיישאר בבית, אבל הוא חייך ולקח ממני את הטלפון והבטיח שהוא יתקשר אלי".
חברתו של ליאור, סיוון פרי, אמרה: "אלוהים, למה לקחת לי את בעלי לעתיד, עוד רציתי להספיק לעשות איתו ילדים ולהמשיך לאהוב איתו. ליאור אל תדאג, אני אנקום את הנקמה שלך", אמרה.

ד"ר שמואל גיליס הובא למנוחות

אלפים השתתפו ביום שישי בבוקר בלווייתו של ד"ר שמואל גיליס, אב לחמישה מההתנחלות כרמי צור, שנרצח בכביש ירושלים-חברון. בהלוויה השתתפו רופאים מבית-החולים הדסה עין-כרם, שבו עבד גיליס, חולים שהיו בטיפולו, קצין ביחידה המובחרת שבה שירת, וראשי מועצת יש"ע. ההלוויה יצאה מבית-החולים הדסה עין-כרם.
רעייתו של הנרצח, רותי, אמרה בלוויה: "אתמול אמרתי לילדיי שאני מרחמת לא רק על הילדים, אלא על החולים, שהוא היה בשבילם תקווה ואוזן קשבת".
אחד מהחולים של ד"ר גיליס, יעקב מוריה, סיפר שעבר השתלת מח עצם. לדבריו, בשנה האחרונה חלה נסיגה במצבו, והוא אושפז במחלקה ההמטולוגית. "אפילו לא יכולתי לבלוע את התרופות", הוא סיפר, "ד"ר גיליס טיפל בי בצורה מסורה, ועוד לפני הביקור היומי של הרופאים היה בא למיטתי לשאול מה נשמע. הוא היה נכנס כל בוקר עם חיוך ושואל מה המצב. באתי ללוויה כי פשוט הרגשתי צורך להיות כאן".
גיליס נקבר בבית העלמין של גוש עציון.
ראש הממשלה, אהוד ברק, גינה בחריפות את שני הפיגועים שהיו אתמול ואמר כי כוחות הביטחון ימשיכו להילחם במבצעי הפיגועים ובשולחיהם, ואלה לא יימלטו מהעונש הראוי להם.

בכתיבת הידיעה השתתפו סמדר שמואלי ואבישי בן חיים


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפרודוקציה
ד"ר שמואל גיליס. החולים הפלסטיניים אהבו אותו
צילום: רפרודוקציה
מקום הפיגוע שבו נרצח ד"ר גיליס
צילום רפרודוקציה חגי אהרון
ליאור עטיה. נרצח אחרי שחצה את המחסום
צילום רפרודוקציה חגי אהרון
צילום חגי אהרון
אמו של ליאור עטיה. ביקשה ממנו לא לנסוע לג`נין
צילום חגי אהרון
מומלצים