שתף קטע נבחר

עדי'ס נגד רושפלד: "הונה אותנו וגרם לסגירת הרברט סמואל"

קבוצת המסעדנות של עירית ועדי שטראוס תובעת מהשף ומשותפיו 3 מיליון שקל: "התחייב בחוזה לרכוש את פעילות המסעדה, אבל נסוג מהעסקה". רושפלד בחר שלא להגיב

סכסוך מר בין השותפים לשעבר במסעדת היוקרה הרברט סמואל בתל־אביב, שנסגרה לאחרונה. ביום חמישי האחרון הגישה קבוצת עדי'ס של עדי ועירית שטראוס תביעה של כ־3 מיליון שקל נגד השף יונתן רושפלד ועוד שמונה נתבעים בטענה שרושפלד, שף המסעדה שמונה שנים, "הונה אותה וגרם לסגירת הרברט סמואל", לטענתה.

 

כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

 

התובעת, שהפעילה את המסעדה, לא מסתפקת בכך וטוענת כי "תובענה זו עניינה במסעדנים ובאנשי מקצוע מהמוכרים והמובילים בשוק הישראלי, ביניהם יונתן רושפלד (שבין היתר משמש גם שופט בתוכנית הטלוויזיה "מאסטר שף"), שחברו יחדיו, הונו את התובעת וגרמו לסגירתה של מסעדת הרברט סמואל, אחת המסעדות המובילות והאהובות ברחבי ישראל, ולפיטורי כל עובדיה, וזאת בחוסר תום לב".

מסעדת הרברט סמואל (ארכיון) (צילום: תמוז רחמן) (צילום: תמוז רחמן)
מסעדת הרברט סמואל (ארכיון)(צילום: תמוז רחמן)

למעשה טוענת התובעת, כי "רושפלד ושאר הנתבעים, באמצעות חברת קפטן קארי, גרמו לחתימת חוזה מחייב מול עדי'ס הרברט סמואל, שבו היו אמורות להינטל מהתובעת כל התחייבויותיה בקשר עם תפעול המסעדה, ולא היססו לאחר שהתובעת סגרה את המסעדה לסגת ממצגיהם ומהחוזה שנחתם תוך כדי גרימת נזק של מיליונים לתובעת והותרתה מול שוקת שבורה".

 

בתביעה טוענת עדי'ס הרברט סמואל כי הפעילה את מסעדת הרברט סמואל לאחר שרכשה אותה ב־2008. לטענתה, כחלק מהרכישה היא חתמה על הסכם מול רושפלד כדי שיכהן כשף המסעדה. בתביעה נטען כי לצורך תפעולה של הרברט סמואל קשורה התובעת בשלושה חוזי שכירות, שאחד מהם הוא לצורך שכירת שטח המסעדה בעלות של 50 אלף שקל בחודש עד 2018. על פי הטענה, שימש רושפלד שף המסעדה עד למחצית 2015, ואז נפרדו הצדדים.

 

על פי התביעה, במהלך יולי 2016 בחנה עדי'ס את האפשרות להעביר את תפעולה של הרברט סמואל אל גורם אחר. עוד נטען כי רושפלד הציג מצג ולפיו הוא מתלהב מהרעיון של רכישת פעילות המסעדה. בהמשך לכך, נטען, החלה התובעת בשיחות עם קבוצת הנתבעים מטעמו של רושפלד, שכללה על פי מה שהוצג לה משקיע עתיר ממון בתחום המסעדנות. לפי התביעה, באוגוסט 2016 נחתם חוזה בין התובעת לחברת קפטן קארי הקשורה לרושפלד ולחלק מהנתבעים. בדיעבד, נטען, נודע לתובעת כי אותו משקיע אינו רשום כבעל מניות בקפטן קארי.

 

על פי התביעה, בחוזה הוסכם כי קפטן קארי תיכנס לנעלי התובעת בהסכמי השכירות ותיקח על עצמה את כל זכויותיה והתחייבויותיה של התובעת בגין חוזי שכירות אלה. כמו כן, נטען כי סוכם שבגין כניסת הנתבעים לנעלי התובעת בקשר עם חוזי השכירות, תשלם קבוצת הנתבעים לתובעת 650 אלף שקל.

 

לטענת עדי'ס, היא הסתמכה על מצגיהם של הנתבעים וקיימה את חלקה בהסכם כשפיטרה את כל העובדים והמנהלים של המסעדה בכוונה להעביר את תפעולה המלא. בתביעה נטען כי סגירת מסעדה כרוכה בעלויות כבדות, שהיו אמורות להיות מכוסות חלקית בדמי פינוי של 650 אלף שקל. "למרבה הצער, התחוור לתובעת כי כל מצגיהם והצהרותיהם של חברי הקבוצה הנתבעת הם לא יותר מדברי סרק, וכי הנתבעים הביאו לסגירת המסעדה לחינם ובלי שנתכוונו ו/או שהיה ביכולתם ליתן כל תמורה בגין כך".

 

בתביעה נטען כי בפגישה שהתקיימה לאחרונה בין עדי שטראוס לחלק מהנתבעים החליטו הנתבעים לסגת מהעסקה, וכי הללו מבקשים למצוא שוכר חלופי במקומם. לטענת התובעת, כשלו הנתבעים מלמצוא שוכר חלופי, ולכן מצאה את עצמה התובעת ממשיכה לשלם תשלומים הקשורים בדמי השכירות, לרבות ארנונה ודמי ניהול, אף שהמסעדה נותרה ריקה ואף שלטענת התובעת, האחריות לתשלומים עברה לנתבעים. עוד נטען בתביעה כי בא כוח קפטן קארי טען בפני התובעת שהחוזה בין הצדדים לא נכנס לתוקף. טרם הוגש כתב הגנה.

 

רושפלד בחר שלא להגיב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים