שתף קטע נבחר

אפריקה ישראל חשפה הפסד מפלצתי של 2.4 מיליארד שקל ברבעון השלישי

הסיבה לרישום הפסד העתק היא עסקת מכירת השליטה בחברה הבת אפי פיתוח לבעל השליטה לב לבייב תמורת 550 מיליון שקל - נמוך משמעותית מהשווי בו היתה רשומה בספרי אפריקה

קבוצת אפריקה ישראל חשפה היום (ג') את התוצאות לרבעון השלישי - בהן הפסד מפלצתי של 2.4 מיליארד שקל ברבעון השלישי. זאת, לעומת הפסד של 7 מיליון שקל ברבעון המקביל, ו-1.8 מיליארד שקל בשנת 2015 כולה.

 

כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

 

הסיבה לרישום הפסד העתק היא עסקת מכירת השליטה של החברה הבת אפי פיתוח לבעל השליטה לב לבייב. עסקה זו הובילה לרישום הפסד של 2.4 מיליארד שקל, ומחיקה של 1.3 מיליארד שקל מההון המיוחס לבעלים של החברה. לבייב שילם תמורת השליטה באפי פיתוח סכום של 550 מיליון שקל.

 

מניית אפריקה צנחה ב-50% מתחילת החודש - על רקע חששות בעלי המניות כי הסדר האג"ח לו נדרשת החברה יותיר אותם עם מניות חסרות ערך. החוב של אפריקה למחזיקי האג"ח עומד על 2.6 מיליארד שקל, ולחברה אין את המזומנים על מנת להחזיר את החוב.

 

אפריקה סובלת מהון חוזר שלילי של 2.3 מיליארד שקל בדו"ח סולו, ושל 3.2 מיליארד שקל בדו"ח המאוחד. במקביל, תשואות האג"ח הדו ספרתיות הופכות את משימת מיחזור החוב בחברה לבלתי אפשרית. כעת מתלבטים משקיעי האג"ח של החברה מהי הדרך הטובה ביותר לממש את נכסי החברה על מנת למקסם את ההחזר כלפיהם - כאשר ברור לכולם שמחזיקי האג"ח ייאלצו להתמודד עם תספורת עמוקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים