שתף קטע נבחר

הסדר טיעון עם בוכריס: יודה ביחסי מין ולא יורשע באונס

לאחר משא ומתן עם התביעה, הקצין הבכיר שהואשם באונס חיילת משנה את גרסתו שכללה הכחשה גורפת לקיום יחסים אינטימיים, ויודה בבעילה אסורה בהסכמה. הוא לא ירצה עונש מאסר, אך יורד בדרגה. מקורביו אמרו כי הסכים להסדר לאחר שהתייעץ עם משפחתו ורעייתו

 

אופק בוכריס (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אופק בוכריס(צילום: מוטי קמחי)

ארבעה חודשים אחרי שהוגש כתב אישום מהדהד נגד תא"ל (מיל') אופק בוכריס בגין אונס ומעשים מגונים בקצינה וחיילת ששירתו תחתיו, הגיעו הצדדים להסכמה: על פי הסדר הטיעון המתגבש, בוכריס יודה בעבירות קלות יותר, סעיפי האונס יימחקו, הוא יורד בדרגה ולא יישב בכלא.

 

על פי הסיכום, בוכריס יודה שקיים יחסי מין עם א', החיילת ששירתה תחתיו והתלוננה על אונס ומעשי סדום. עבירות אלה יומרו והוא יורשע בבעילה אסורה בהסכמה. יחסי המין עם החיילת, לפי ההודאה של בוכריס, התרחשו בכמה מקרים - בניגוד לגרסתו העקבית לאורך הפרשה שלפיה לא קיים עימה שום מגע אינטימי.

 

לגבי המעשה המגונה שיוחס לו כלפי הקצינה ל' במשרד במוצב נחל עוז, הסעיף יומר להתנהגות שאינה הולמת. בוכריס הודה בחקירה שאכן היה מגע אינטימי בין השניים באותו מקרה, אך הוא היה ביוזמת הקצינה והופסק על ידו מיד.

 

בוכריס ייענש בהורדה אחת בדרגה ובמאסר על תנאי בכפוף לאישור בית הדין הצבאי בקריה. הסדר הטיעון יוצג הלילה לשתי המתלוננות וגרסתן להסדר תישמע בפני הפרקליט הצבאי הראשי תא"ל שרון אפק, אך התנגדותן - אם תהיה כזו - לא צפויה לבטל את ההסדר.

 

מקורביו של בוכריס ציינו שאת ההחלטה קיבל לאחר שהתייעץ עם משפחתו ורעייתו, שתמכו בהגעה להסדר הטיעון. בסביבתו ציינו כי בוכריס בחר להימנע ממשפט של שנים וש"עננת משה קצב" ריחפה מעליו כאשר הסכים להסדר.

 

עורכות הדין של החיילת א', אביטל בן נון וליאת בהר-כהן, יפגשו לעדכון עם התביעה הצבאית אחר הצהריים. בינתיים הן לא מגיבות מאחר שלדבריהן לא עודכנו בפרטי ההסדר המתגבש.

 

עורכי הדין גיא פלנטר ורעות רחמן, המייצגים את הקצינה ל', מסרו: "הפרקליטות הצבאית טרם עדכנה את הקצינה ובאי כוחה בפרטי הסדר טיעון כזה או אחר. אנו סמוכים ובטוחים שאם וכאשר יתגבש הסדר, יעודכנו נפגעות העבירה בפרטיו, ואז גם ניתן יהיה להגיב לדברים באופן ענייני".

 

עד כה נערכו שלוש ישיבות גישור בין פרקליטיו של בוכריס לבין נציגי התביעה הצבאית, בנוכחות המגשר, השופט הבכיר בדימוס והאלוף במיל' אילן שיף. בדובר צה"ל אמרו הערב בתגובה כי הצדדים עדיין נמצאים בהליך של גישור. היועץ האסטרטגי אבי בניהו מסר בשמו של בוכריס: "נענינו לבקשת בית הדין להליך גישור. תהליך הגישור טרם סוכם".

  

בהליך גישור מנסים הצדדים להגיע להסכמה לסיים את הסכסוך ביניהם באמצעות אדם שהוסמך לכך. בסיומו יכולים למשל הצדדים לחתום על הסדר טיעון, או מנגד - להכריז שלא הושג דבר וממשיכים בהליך הפלילי הרגיל.

הליך הגישור אמור היה לחסוך מהמתלוננות את הצורך להעיד בבית משפט.

 

בוכריס הואשם ב-17 סעיפים בגין ביצוע עבירות מין - אונס, מעשי סדום ומעשים מגונים - בשתי פקודות שלו בשנים 2013-2010. בוכריס מואשם כי אנס בשלושה מקרים את פקודתו, א', וביצע בה מעשה סדום ומעשים מגונים בכמה מקרים. הוא מואשם גם במעשים מגונים ברס"ן ל', שהייתה תחת פיקודו. המעשים התרחשו בצימר, בחדרו בבסיס, בלשכתו, ואף ברכבו הצבאי. אחד המקרים התרחש אפילו בביתה של אחת המתלוננות. לאחר הגשת האישום נגדו פרש בוכריס מצה"ל.

 

בוכריס מכחיש לחלוטין את טענות החיילת שתקף אותה מינית, והודה שהיה מגע אינטימי עם הקצינה שהתלוננה נגדו, אך הוא היה קצר וביוזמתה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אופק בוכריס
צילום: מוטי קמחי
מומלצים