שתף קטע נבחר

פרסום ראשון: נעצר פלסטיני בחשד שגרם לשריפת הענק בנטף

הפלסטיני שהועבר לחקירת שב"כ חשוד שיידה בקבוק תבערה וגרם בין היתר לשריפת מסעדת "המטבח של רמה". יותר מ-25 אלף דונמים עלו באש בשמורת כפירה הסמוכה

 

פלסטיני מהכפר קטאנה נעצר היום (ד') בחשד שיידה בקבוקי תבערה שגרמו לשריפת הענק בנטף ביום שישי האחרון. השריפה גרמה נזק כבד למבנה ולמסעדת "המטבח של רמה". כך נודע ל-ynet.

 

בשריפה עלו באש יותר מ-25 אלף דונמים בשמורת כפירה הסמוכה. הוא הועבר לחקירת שירות הביטחון הכללי.

השריפה בנטף כילתה 25 אלף דונמים (כב"ה ירושלים) (כב
השריפה בנטף כילתה 25 אלף דונמים(כב"ה ירושלים)

 (צילום: זיו נבו) (צילום: זיו נבו)
(צילום: זיו נבו)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

ל-ynet נודע כי בזירה שבה פרצה השריפה נמצאו שרידים של בקבוקי תבערה. גם תצפיות של רשות הטבע והגנים זיהו חשוד ביידוי בקבוקי תבערה.

 

מוקדם יותר פרסמו שירותי הכבאות וההצלה בירושלים מסקנות רשמיות ראשוניות, שלפיהן השריפה באזור נטף אכן פרצה כתוצאה מיידוי בקבוקי תבערה מהכפר אל השטח שמעבר לגדר ההפרדה. החקירה התבצעה על ידי אנשי צח"מ של כבאות והצלה ירושלים בפיקודו של טפסר-משנה משה אלעזרי.

 

בשירותי הכיבוי וההצלה ציינו כי מהמסקנות הראשוניות עולה כי השריפה החלה בסמוך לגדר של הכפר קטאנה. "כתוצאה ממשטר הרוחות העז והמתעתע, והתפשטות האש בערוץ הוואדי, דבר שגורם לשינויי כיוון ו'דילוגים' של השריפה, האש התפשטה במהירות לכיוון כמה יישובים, ועיקר חזית האש התקדמה בעוצמה לכיוון נטף", נמסר משירותי הכבאות וההצלה.

 

עוד צוין כי "לוחמי האש נאבקו בעוצמה בשריפה, מנעו את הפגיעה בכל בתי היישוב, חילצו את התושבים ושמרו על ציר המילוט מהיישוב פתוח תוך כדי שהם מרחיקים ממנו כל העת את להבות הענק. בסיום פעולות החקירה יועבר דו"ח החקירה הסופי לידי האגף המשפטי של כיבוי אש מחוז ירושלים ולידי משטרת ישראל".

 

אתמול נעצרו שני נערים בני 16 ממזרח ירושלים לאחר שלוחמי מג"ב הבחינו בהם מציתים צמיגים בסמוך לאזור התעשייה עטרות, מה שהביא ככל הנראה לשריפה בשטח פתוח. התצפית כיוונה צוות לוחמי מג"ב שהגיע למקום.

 

במהלך סיור שביצע הכוח בשטח הוואדי זיהו שני חשודים העומדים ליד מערום צמיגים ומנסים להבעירם. כשהבחינו בשוטרים הם נמלטו ונעצרו לאחר מרדף רגלי קצר ובידיהם מצית וניירות ובגדיהם מוכתמים מהשריפה. לידם אותר מערום נוסף של גזמי עצים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים