שתף קטע נבחר

הותקף על ידי שוטרים ויפוצה ב-241 אלף שקל

בן 55 מכפר קאסם תבע 2.5 מיליון שקלים מהמשטרה בטענה כי ארבעה שוטרי יס"מ בעטו בו, חבטו בו ודרכו עליו ללא סיבה. המשטרה תפצה אותו בקרוב לרבע מיליון שקל

המשטרה תפצה תושב כפר קאסם בן 55 ב-241 אלף שקל בעקבות תביעה שהגיש נגד ארבעה שוטרי יס"מ ובה טען כי הם תקפו אותו בשנת 2008 ללא כל סיבה וגרמו לו לנזקי גוף ונפש.

 

בכתב התביעה שהגיש באמצעות עו"ד אופיר יעקובוביץ' אלבאסט טען הגבר כי בנובמבר 2008 הוא הלך ברחובות כפר קאסם כשלפתע פנו אליו ארבעה שוטרי יס"מ ודרשו את פרטיו. לאחר ויכוח בניהם הם הכניסו אותו בכוח לניידת תוך שהם דורכים על רגליו, מכים אותו מכות נמרצות, בועטים בו וחובטים בו באגרופים בכל חלקי גופו לרבות בראש ובחזה.

 

עוד נטען בתביעה כי השוטרים איימו עליו כי ייקחו אותו לפרדס ושם ילמדו אותו איך לדבר עם שוטרים. כתוצאה מהתקרית, נטען בתביעה, נגרמו לתובע שברים בבית החזה, בשתי צלעות, חבלה בעצם המרפק, פגיעה בעמוד השדרה התחתון, פצעי שפשוף בירכיים ובשוקיים וכן פגיעות נפשיות קשות.

 

עוד טען התובע כי השוטרים שללו את חירותו שלילה מוחלטת שלא כדין, הפרו זכויות אדם ולא קיימו את חובתם החוקתית והבסיסית לשמור, לאכוף לקיים ולכבד את זכויות התובע לחיים, לשלמות הגוף, לכבוד ולחירות. עוד הוזכר בתביעה כי הארבעה הועמדו לדין פלילי ונגזרו עליהם עונשים של שעות עבודה לתועלת הציבור ופיצוי כספי למתלונן. הם הורשעו בתקיפה הגורמת חבלה ממשית בנסיבות מחמירות, ובית המשפט קבע בגזר הדין כי "אין חולק כי הנאשמים פעלו באופן חמור וקשה, אשר לא רק חרג מסמכותם אלא נכנס בגדרו של ההליך הפלילי". סכום התביעה המקורי עמד על 2.5 מיליון שקל. המדינה והתובע הגיעו להסכם פשרה שקיבל תוקף של פסק דין.

 

עו"ד אופיר יעקובוביץ' אמר: "אנחנו חיים במדינת חוק, במדינתנו איש אינו מעל החוק - גם לא שוטר במשטרת ישראל. משטרת ישראל אינה חסינה מפני תביעות בגין נזקי גוף. במקרה דנן בית המשפט, כמו גם הפרקליטות, קיבלו את טענות מרשי כי השוטרים התנהגו בצורה רשלנית ובורטלית כלפי מרשי וכתוצאה מהתנהגות זו נפסק למרשי פיצוי עבור כך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים